دهمین نمایشگاه معرفی فرصت‌های سرمایه گذاری کشور و پنجمین نمایشگاه بورس، بانک، بیمه و خصوصی سازی در جزیره کیش(کیش اینوکس) با شرکت مناطق آزاد کشور برگزار شد.


به گزارش پایگاه خبری 60 دقیقه، محمدرضا سعیدی معاون اقتصادی سازمان منطقه آزاد کیش گفت: 360 شرکت کننده داخلی و خارجی در این نمایشگاهها حضور داشتند و 51 دیپلمات خارجی نیز برای شرکت در این دو رویداد مهم اقتصادی دعوت شدند.
100 سخنران داخلی و 21 سخنران خارجی در همایش و پنل های تخصصی سخنرانی کردند.
معاون اقتصادی سازمان منطقه آزاد کیش با اشاره به تلاش برخی افراد برای نشان دادن اوضاع نامطلوب اقتصادی در کشور گفت: برگزاری این نمایشگاه ها و حضور فعالان اقتصادی در حوزه مختلف نشان از پویایی فعالیت های اقتصادی در کشور است.
مرتضی بانک مشاور روحانی در امور مناطق آزاد نیز در بازدید از نمایشگاه کیش اینوکس و همچنین بازدید از غرفه شتابدهنده شاخص پژوه تدبیر ایرانیان، در مصاحبه با خبرنگار 60 دقیقه گفت: حضور مناطق آزاد کشور و استقبال آنها از این نمایشگاه بسیار قابل توجه است و این نشان دهنده پویایی اقتصادی کشور مخصوصا در مناطق آزاد است.
وی با اشاره به حضور شرکت های فعال از جمله شاخص پژوه تدبیر ایرانیان ابراز خرسندی کرد و گفت بخش خصوصی میتواند گام های مثبت و موثری در روند پیشرفت اقتصادی کشور بردارد.