به گزارش 60 دقیقه، اکبر بهنام‌جو عصر یکشنبه در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی شهرستان سرعین تصریح کرد: گسترش جذابیت‌های موجود در شهرهای گردشگری و فراهم آوردن فرصت ایده‌آل برای فروش محصولات صنایع دستی استان به عنوان یکی از مطالبات مهم در این بخش محسوب می‌شود.

به گفته وی باید زیرساخت‌های لازم برای فروش هر چه مناسب تولیدات صنایع دستی در استان اردبیل فراهم شود و با بازاریابی و فرهنگسازی مناسب در ترویج صنایع دستی استان که در نوع خود بسیار کم نظیر است؛ برنامه ریزی کرد.

استاندار اردبیل به دیگر قابلیت‌های گردشگری استان اشاره کرد و یادآور شد: راه‌اندازی مجتمع‌های پزشک آبدرمانی در شهرستان سرعین یکی دیگر از اقدامات زیرساختی مهم برای توسعه گردشگری و رونق اقتصادی محسوب می‌شود.

بهنام‌جو ادامه داد: با هدف دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی نیازمند تدوین برنامه‌های توسعه شهری هستیم تا با تعریف پروژه‌های مهم تحول‌زا اقدامات لازم در بخش‌های مورد نظر اجرایی شود.

وی در برنامه‌های توسعه محور توجه به اشتغال‌زایی را از جمله اولویت‌های اساسی استان نام برد و اضافه کرد: محوریت اجرای برنامه‌های مرتبط با توسعه شهری باید توسعه فعالیت‌های مرتبط با کارآفرینی باشد.

استاندار اردبیل یادآور شد: توسعه شهرک‌های تخصصی آب و اعطای تسهیلات مورد نیاز برای تحقق تعهدهای اشتغال از دیگر رویکردهای مهم در زمینه توسعه شهری بوده و با توجه به آن می‌توان در دستیابی به ایجاد ۲۰ هزار فرصت شغلی موفق شد.

 

منبع: خبرگزاری مهر