به گزارش 60 دقیقه، بهروز رزمی بعد از ظهر امروز در جلسه تدوین برنامه های عملیاتی برای استارتاپ‌های فعال حوزه ICT و اقتصاد دانش بنیان در سال آینده اظهار داشت: حمایت از فعالان حوزه آی.سی.تی با هدف ایجاد زمینه رشد شرکت‌0ها نوپا و دانش‌بنیان اولویت اساسی است و در این زمینه این مجموعه به دنبال ایجاد فرصت‌های شغلی برای جوانان جویای کار است.
وی بیان کرد: اقدامات قابل توجی در راستای شناسایی فضای کسب و کار مناسب و بازاریابی انجام یافته است و اشتغال‌زایی شرکت‌های دانش‌بنیان در اردبیل شکل عملیاتی پیدا کرده است و تسهیل‌گری‌های لازم برای استارتاپ‌ها ایجاد می‌شود که در این زمینه برنامه‌ریزی‌های لازم انجام یافته است.
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل گفت: توسعه یابی این فضا و اشتغال‌زایی برای جوانان در سطح استان یک اولویت مهم و اساسی است که در این زمینه برنامه‌ریزی‌های خوبی انجام یافته و در طول چندین سال گذشته در این زمینه اقدامات بسیار قابل توجهی انجام یافته است که شایسته تقدیر و قدردانی است.
رزمی تصریح کرد: رفع مسیر رشد و گسترش زیست‌بوم‌های استارتاپی یک اولویت اساسی و مهم برای ما است تا با داشتن ایده‌های جدید و خلاقانه به محصول تبدیل شده و به بازار عرضع شود که در این زمینه نیازمند تعامل‌افزایی و هم‌افزایی با شرکت‌های دانش‌بنیان و استارتاپ‌های حوزه آی.سی.تی هستیم.
وی بیان کرد: افزایش تعداد نقاط دارای اینترنت پرسرعت در روستاهای استان تحقق یافت و در این زمینه شاهد رشد چشم‌گیری هستیم و برنامه‌ریزی‌های خوبی در حوزه کاهش شکاف دیجیتال و توسعه خدمات ارتباطی در دستور کار قرار داده‌ایم و حمایت‌های لازم را در این زمینه انجام خواهیم داد.

 

منبع: تسنیم