به گزارش 60 دقیقه و به نقل از ایلنا ،اپلیکیشن های موبایل به عنوان یکی از اهداف اصلی برای کسب و کارهای آنلاین تبدیل شده و داشتن نرم افزار موبایل در کسب و کار نیازی ضروری می باشد. همچنین اپلیکیشن های موبایل در مقایسه با مرورگرهای موبایل (webview) طرفداران بیشتری را به خود جلب کرده است.
نقشی که موبایل در زندگی مردم ایفا می کند بسیار پر رنگ بوده و از مهم ترین مواردی که می توان به آن اشاره کرد کسب و کارهای آنلاین شامل فروشگاه های اینترنتی می باشد. از زمانی که فروشگاه های اینترنتی به سرعت رشد پیدا کردند و سایت های فروشگاهی توان و قدرت بالایی بدست آوردند، اپلیکیشن های فروشگاهی در بین کسب و کارها به جایگاه مناسبی رسیدند.
آمار مهم و جالب از رشد اپلیکیشن های موبایل
حدود 85% از زمان کاربران موبایل به استفاده از اپلیکیشن ها سپری می شود که این آمار نشان از رشد و محبوبیت اپلیکیشن ها در بین کاربران می باشد و نباید از این فضا و بستر آنلاین غافل شد.
آیا برای فروشگاه اینترنتی نیاز به اپلیکیشن دارم
هر فروشگاه اینترنتی که مدت ها کسب و کارش را آغاز کرده و یا هر فروشگاهی که قرار هست راه اندازی شود بهتر است در همان ابتدا بسرعت به فکر تهیه اپلیکیشن فروشگاهی باشد. چرا که با توجه به این که اکثر افراد، گوشی های هوشمند دارند و فعالیت های بسیاری انجام می دهند، قطعا از طریق موبایل هم اقدام به مشاهده محصولات و ثبت سفارشات در اپلیکیشن خواهند کرد.
دلایل استفاده از اپلیکیشن فروشگاهی
افزایش فروش و رشد مخاطبین
اپلیکیشن فروشگاهی با توجه به میزان تعامل و راحتی که برای مخاطبین دارد به سرعت رشد کرده، و به محبوبیت سریعتری نسبت به سایت خواهد رسید.