به‌ طور کلی ساختن یک کسب‌وکار ساده نیست، مدیریت و ساماندهی یک استارت‌آپ شامل جزئیات بسیاری می‌شود. اما آگاهی و اجرای این جزئیات به افراد مناسب نیاز دارد. تیم تشکیل‌دهنده و اعضای یک استارت‌آپ باید تماماً در راستای اهداف جمعی باشند و بتوانند با جهت‌دهی صحیح و انرژی بخشی، عامل حرکت، جنبش و انسجام شوند.

له گزارش پایگاه خبری شصت دقیقه از آنا، رهبر، مدیر اجرایی، وکیل مدافع شیطان و ناظر هر طرح، چهار فرد تأثیرگذار در بطن یک تیم استارت‌آپی به‌شمار می‌رود.

رهبر گروه وظایفی از جمله مدیریت امور برون‌سپاری شده، ارائه دید مناسب از طرح، تفویض مسئولیت‌ها، جهت‌دهی کلی تیم و هدفمندسازی اقدامات را برعهده دارد.

پشتیبانی رهبر گروه، تقسیم وظایف در راستای اتمام امور و عامل اقدامات رو به جلو از جمله حیطه وظایف مدیر اجرایی یک تیم استارت‌آپی است. باید پذیرفت بهترین رهبرها نیز بدون یک مدیر اجرایی خوب در کنار خود نمی‌توانند ثمربخشی امور فکر کنند.

وکیل مدافع شیطان، گروه را به چالش می‌کشد و خلاءهای دور از چشم را پدیدار می‌نماید. می‌تواند با بیان مباحث چالشی اطمینان تحقق یک کسب‌وکار را ایجاد کند.

ایجاد دید و چشم‌اندازی مطلوب از آینده، منعکس‌کننده ایده‌ها و استدلال‌های عملیاتی کسب‌وکار ازجمله وظایف خطیر یک ناظر در تیم استارت‌آپی است.

این چهار نفر عاملان بهبود روند پیشرفت، جهت‌گیری صحیح و بهره‌گیری مناسب از انرژی در یک کسب‌وکار نمونه است.

انتهای پیام/م/