مسئول اجرایی کمیته گردشگری پایدار استان یزد به جای خالی کارآفرینی گردشگری در واحدهای درسی حتی در مقطع کارشناسی این رشته اشاره و بر اهتمام به راه‌اندازی کسب و کارهای گردشگری تاکید کرد.

«سید رضا بهادری»  با اشاره به ضرورت ارتباط دانشجویان و حوزه گردشگری، اظهار کرد: دانشجویان به ویژه دانشجویان رشته‌های مرتبط به گردشگری باید در حوزه گردشگری مطالبه‌گر باشند و مشکلات را به مسئولان و نمایندگان خود در مجلس شورای اسلامی انعکاس دهند.

به گزارش پایگاه خبری شصت دقیقه از ایسنا، وی ورود دانشگاه‌ها و ارتباط بیشتر آن‌ها با صنعت گردشگری را یکی از ضروریات این حوزه عنوان کرد و گفت: دانشجویان می‌توانند در رفع چالش‌های این صنعت اقدامات موثری داشته باشند.

بهادری به جای خالی کارآفرینی گردشگری در واحدهای درسی اشاره کرد و گفت: با وجود ضرورت این واحد درسی، حتی در مقطع کارشناسی نیز گنجانده نشده لذا یکی از اقدامات موثر در نشست‌های گردشگری راه‌اندازی کسب و کارهای گردشگری است.

این مدرس دانشگاهی با اشاره به لازمه ارتباط دانشجویان و دانش آموزان، تصریح کرد: از آنجایی که دانشجویان دشواری‌ها و مشکلاتی را در این حوزه تجربه می‌کنند، بهترین اقدام برای هموار شدن مسیر دانشجویان گردشگری آینده شهر جهانی یزد، ایجاد حلقه ارتباطی بین دانشجویان و دانش‌آموزان است.

در این نشست که با حضور فعالان گردشگری و دانشجویان این رشته در دانشگاه‌ها برگزار شد، نبود منبع و کتابی در مورد یزد برای گردشگران خارجی، مسلط نبودن رانندگان تاکسی‌ و نیروی انتظامی به زبان انگلیسی، مشکلات روشنایی و نورپردازی، امنیت و نظم و تمیزی بافت تاریخی و تبلیغات به عنوان عمده‌ترین مشکلات حوزه گردشگری مطرح شدند.

انتهای پیام