این نهاد با حمایت معاونت توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و معاونت امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی، سازمان توسعه ملل متحد (یونیدو) و صندوق حمایت از توسعه صنعت زنبورداری کشور چهارشنبه دوم بهمن افتتاح می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری شصت دقیقه از مدیراینفو، در این آیین که با حضور وزرای تعاون، کار و رفاه اجتماعی و جهاد کشاورزی انجام می‌گیرد از دستاورد‌های برنامه توسعه صنعت زنبورداری شامل تولید محصولات جدید (قرص ژل رویال) و نیز سامانه مبادلات این صنعت رونمایی خواهد شد.

شناسایی، تخصیص منابع و هدایت متمرکز و اثر بخش در راستای پایدار سازی روند توسعه صنعت زنبور داری، انتقال و توسعه فناوری‌های نوین و نیز فعالیت‌های تحقیق و توسعه محصول و ارتقای مهارت نیروی انسانی، شناسایی نیازمندی‌های مهارتی، فناوری و تحقیقاتی، حمایت از بخش خصوصی مرتبط با این صنعت و همچنین پشتیبانی از توسعه فعالیت‌های تحقیق و توسعه‌ای با رویکرد تجاری و اتصال به بازار‌های بین المللی از اهداف تشکیل این بنیاد عنوان شده است.

در حاشیه آیین افتتاح این بنیاد، سامانه مبادلات صنعت زنبورداری که با هدف شفافیت و تسهیل مبادلات این صنعت که با پشتیبانی صندوق حمایت از صنعت زنبور داری کشور و بانک توسعه تعاون راه اندازی شده است، نیز رونمایی می‌شود.