به گزارش پایگاه خبری 60 دقیقه به نقل از افلاک، معاون آموزشی دانشگاه لرستان خبرداد اجرای طرح ارتقای توان اشتغال پذیری دانشجویان اجرایی خواهد شد.
معاون آموزشی دانشگاه لرستان با اعلام اینکه طرح ارتقای توان اشتغال پذیری دانشجویان در دانشگاه لرستان اجرایی خواهد شد،گفت: دروس عملی را با نظارت و در راستای افزایش کیفیت ارتقاء می دهیم.

دکتر احسان رشیدیان در گفت وگو با افلاک ، اظهار کرد: ما تابع سیاست های وزارت علوم هستیم و در این راستا دو طرح در قالب توانمندسازی و کارآفرینی دانشجویان را در دست اجرا داریم.
معاون آموزشی دانشگاه لرستان گفت: براساس طرح مذکور کلاس های عملی تشکیل و این دروس مهارتی غیر از دروس دانشگاهی که منجر به اعطای مجوز غیررسمی و مهارتی می شود و رصد وضعیت اشتغال دانش آموختگان، سازمان پژوهش آموزش عالی انجام می شود.
وی با بیان اینکه وزارتخانه اصرار به اجرای آن داشت، بیان کرد: آیین نامه بایستی اجرا شود، منتظر ابلاغ رسمی از وزارت خانه هستیم.
رشیدیان با بیان اینکه پیدا کردن اسامی دانش آموختگان سال های قبل مشکل ساز است،اظهار کرد: براساس اطلاعاتی که از دانش آموختگان داریم می توان از طریق سامانه، ایمیل، وارد سایت و اطلاعات خود را تکمیل کنند؛ البته در مورد دانشجویان فعلی، می توان اطلاعات را احصا کرد.
معاون آموزشی دانشگاه لرستان در پایان خاطرنشان کرد: تلاشمان این است که دروس عملی را با جدیت و نظارت و در راستای افزایش کیفیت ارتقاء دهیم و دانشجو علاوه بر اینکه کار عملی خود را انجام می دهد، با دقت نظر بیشتر و هماهنگی با دستگاه های اجرایی مرتبط یکسری درس ها و واحدهای مازاد بر آن درس و واحدی که در مقطع تحصیلی خود می گذارند تا سقف ۲۴ واحد بگذراند.