به گزارش 60 دقیقه به نقل از ایسنا، دکتر عماد آیدانی گفت: بر اساس تفاهم‌نامه‌ای که بین پارک علم و فناوری گلستان و شتاب دهنده جهش به امضاء رسید، نخستین شتاب دهنده استانی در استان گلستان ایجاد می‌شود.
معاون پارک علم و فناوری گلستان اظهار کرد: موافقت نامه اصولی پارک علم و فناوری استان گلستان در دی ماه سال نود و یک صادر شد و مرداد ماه سال نود و دو نیز موافقت نامه اصولی مرکز رشد جامع دریافت شد. در موافقت نامه مقرر شد که استان شصت هکتار زمین را برای فعالیت‌های حوزه فناوری و توسعه فناوری در اختیار پارک علم و فناوری گلستان قرار دهد.
وی بیان کرد: بر این اساس محور فعالیت‌های پارک علم و فناوری گلستان در زمینه‌های کشاورزی، صنایع تبدیلی، شیلات و سایر صنایع اولویت دار استان تعیین شد.
آیدانی تصریح کرد: در حال حاضر حدود صد و پنجاه شرکت در پارک علم و فناوری گلستان، مراکز رشد پارک علم و فناوری و مرکز تحقیقات جهادکشاورزی را تحت پوشش قرار دادیم.
وی با اشاره به فعالیت سی و شش شرکت دانش بنیان در استان، گفت: با ارزیابی‌های جدید و تغییر نحوه رتبه‌بندی شرکت های دانش بنیان، شاهد ریزش تعداد شرکت‌های دانش‌بنیان در استان بودیم. شرکت‌های دانش بنیان استان در زمینه‌هایی از جمله پزشکی، زیست فناوری، تجهیزات پزشکی، کشاورزی، IT و غیره فعال هستند.
آیدانی خاطرنشان کرد: در زمینه تولید تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی و برخی داروها، تولید بذر و IT، شرکت‌های دانش بنیان خوبی را در استان داریم.
آیدانی با بیان اینکه وظیفه اصلی پارک، توسعه علم و فناوری است، گفت: این کار با ایجاد شرکت‌های مختلف دانش بنیان و هم افزایی بین آنها و توسعه استارتاپ‌ها محقق می‌شود.
راه اندازی مرجع اظهارنامه های ثبت اختراع در گلستان
معاون پارک علم و فناوری گلستان از راه اندازی مرجع استعلام اظهارنامه‌های ثبت اختراع در استان خبر داد و گفت: مخترعین پیش از این برای طی این فرایند باید به خارج از استان مراجعه می‌کردند.
وی به راه‌اندازی مرکز نوآوری پارک علم و فناوری گلستان هم اشاره کرد و افزود: کار این مرکز برگزاری استارتاپ‌ها، برگزاری کارگاه‌های مختلف تخصصی، سرمایه‌گذاری بر روی هسته‌ها و واحدهای فناور، ایجاد بازار، برقراری ارتباط با دانشگاه و انتقال فناوری است.