به گزارش 60 دقیقه، اکبر بهنامجو اظهار داشت: اهمیت به اجرای طرح‌های فناور استان به دلیل اهمیت استفاده از ظرفیت نخبگان و ایده‌پردازان جوان یک اولویت اساسی و مهم است که در این زمینه در حال حاضر 145 طرح فناور در اردبیل در حال اجرا است که 10 طرح آن متعلق به بخش کشاورزی است.

وی با اشاره به اهمیت ارائه طرح فناور کشاورزی در استان اردبیل نیز بیان کرد: با توجه به این که اردبیل قابلیت‌های ارزشمندی در بخش کشاورزی دارد و توجه به آن می‌تواند زمینه‌ساز توسعه استان باشد باید به این مهم توجه ویژه‌ای داشته باشیم و از ظرفیت‌های استان به شکل قابل قبول عمل کنیم.

استاندار اردبیل گفت: ارائه تسهیلات زودبازده بانکی به اجرا و عملیاتی شدن این طرح‌ها برای ما یک امر اساسی و مهم است تا بتوانیم با ارتقای روش‌های نوین کشاورزی در مناطق مستعد استان به اهداف خود در زمینه اشتغال‌زایی و تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی دست یابیم.

بهنامجو تصریح کرد: طرح‌های تحقیقاتی بعد از این که مراحل استانی را پشت سر گذاشتند و استانداردهای لازم را به دست آوردند به سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی ارائه می‌شود تا بتوانیم این ایده‌ها و تحقیقات دانش‌بنیان را تا مرحله تجاری‌سازی پیش برده و نتایج و خروجی مورد انتظار را به دست آوریم.

وی بیان کرد: از جمله طرح‌های تحقیقاتی در این زمینه می‌توان به طرح مقابله با سرمازدگی باغات توسط کودهای گیاهی و آبیاری هوشمند درختان و افتتاح آزمایشگاه کشت بافت اشاره کرد که برنامه‌ریزی در راستای عملیاتی شدن این طرح‌ها با جدیت ادامه دارد و از فعالان این حوزه‌ها باید با جدیت و اهتمام ویژه حمایت شود.

منبع: خبرگزاری تسنیم