به گزارش 60 دقیقه، محمود قاسم نژاد در جلسه ستاد ساماندهی جوانان شهرستان فومن بیان داشت: دستگاه های متولی در شهرستان ها و اداره ها باید با برنامه ریزی مناسب برای جوانان در راستای رفع این نیازها اقدام کنند.

 

وی با اشاره به انتظارات جوانان از مسئولان و دست اندرکاران، اداره های شهرستان را موظف به توجه به این نیازها دانست و افزود: در سفر اخیر دکتر نوبخت به گیلان ، یک هزار و 310 میلیارد تومان به استان گیلان اختصاص خواهد یافت که یک هزار و یکصد میلیارد تومان در قالب تسهیلات بانکی ارائه خواهد شد.

فرماندار فومن گفت که از این اعتبارات، 165 میلیارد تومان تسهیلات مختص بخش گردشگری است و با توجه به ظرفیت گردشگری شهرستان و حضور جوانان فعال در این بخش، قابل استفاده است همچنین 26 میلیارد تومان از این اعتبار به تاسیس شرکت های دانش بنیان اختصاص دارد که به جهت نقش پررنگ جوانان در این شرکت ها، قابل تخصیص به جوانان مستعد و دانش آفرین می باشد.

نماینده عالی دولت در شهرستان ضمن اشاره به 373 میلیارد تومان تسهیلات در بخش صنعت، معدن و تجارت افزود: در زمینه کشاورزی نیز به ویژه توسعه گلخانه ها، آبزیان و ... جوانان تحصیلکرده می توانند از این تسهیلات جهت توسعه اشتغال و کسب و کار خود استفاده کنند.

همایش جوانان برتر فومن در سال 1398 بین 28 فروردین تا سوم اردیبهشت ماه مقارن با هفته جوان برگزار خواهد شد و برترین نخبگان جوان شهرستان در عرصه های مختلف معرفی می شوند.

شهرستان فومن با دو بخش مرکزی و سردارجنگل، در 25 کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع است.

منبع: تی‌نیوز