مدیرکل زندان های استان کردستان گفت: هشت میلیارد و ۴۶۰ میلیون ریال تسهیلات اشتغالزایی به مددجویان آزاد شده استان در سال ۹۷ پرداخت شد.

به گزارش 60 دقیقه، اسحاق ابراهیمی صبح امروز در جمع خبرنگاران استان کردستان، اظهار داشت: فراهم سازی زمینه اشتغال زندانیان پس از آزادی از زندان یکی از مهمترین برنامه‌های اصلاحی و تربیتی زندان‌های استان در راستای باز اجتماعی کردن مددجویان است.

وی افزود: در تمامی مراکز سطح استان امکانات و شرایط مساعد جهت حضور زندانیان در کارگاه‌های حرفه آموزی فراهم شده تا به این ترتیب ضمن کسب مهارت در مدت زمان تحمل حبس، از یکی از مهمترین آسیب‌های اجتماعی که همان بیکاری است، مصون بمانند.

مدیرکل زندان‌های استان کردستان از فعالیت بیش از ۴۱ کارگاه مهارت‌های آموزی در سطح زندان‌های استان خبر داد و ادامه داد: در این کارگاه‌ها که توسط مربیان کارآزموده برگزار می‌شود، آن دسته از مهارت‌های شغلی که در بازار کار نیز نیاز به آنها احساس می‌شود در حوزه‌های صنعت، کشاورزی و خدمات به زندانیان آموزش داده می‌شود.

ابراهیمی با تاکید بر این موضوع که در سال گذشته شش هزار و ۷۳۳ نفر از مددجویان زندان‌های استان در کارگاه‌های مهارت آموزی زندان‌های سطح استان شرکت کردند، یادآور شد: از این تعداد پنج هزار و ۳۷ نفر از آنان پس از شرکت در آزمون‌های رسمی موفق به اخذ گواهینامه مهارت شدند.

وی همچنین از اعطای هشت میلیارد و ۴۶۰ میلیون ریال تسهیلات اشتغالزایی به مددجویان آزاد شده سطح استان در سال ۹۷ خبر داد و بیان کرد: خوشبختانه با کمک بانک‌های عامل در سال گذشته ۵۲ نفر از مددجویان واجدالشرایط زندان‌های سطح استان موفق به اخذ تسهیلات قرض‌الحسنه اشتغالزایی شدند که این مهم ضمن پیشگیری از وقوع جرم و کمک به اشتغال آنان، از بازگشت مجددشان به زندان جلوگیری کرد.

منبع:خبرگزاری مهر