به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شصت دقیقه از وزارت کار، تعاون و رفاع اجتماعی، مدیرکل تعاون، کارو رفاه اجتماعی استان زنجان بر ضرورت تکریم روستانشینان و عشایر که بخشی از جمعیت مفید و مولد و تاثیرگذار در اقتصاد محسوب می شوند تاکید کرد.

یوسفی در ابتدا بر مراقبت و نظارت لازم بر اجرای بخشنامه وزیر در کلیه رده های سازمانی در خصوص برگزاری یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی تاکید کرد.
 
یوسفی با اشاره به دومین دستورجلسه مبنی بر بحث، بررسی و جمع بندی نقطه نظرات و پیشنهادات مدیران دستگاههای عضو شورای هماهنگی استان در خصوص دستورالعمل شورا از اعضا حاضر خواست پیشنهادات خود را تا 20 مهرماه به اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان ارسال نمایند.
 
وی همچنین عنوان کرد: با توجه به تعیین روز 15 مهرماه به عنوان روز روستا و عشایر و ضرورت بزرگداشت این روز و تکریم روستانشینان و عشایر کشور که بخشی از جمعیت مفید و مولد و تاثیرگذار در اقتصاد محسوب می شوند و در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری در سال رونق تولید اقدامات و برنامه های لازم برای پاسداشت ایشان از سوی مدیریت صندوق بیمه اجتماعی  کشاورزان ، روستائیان و عشایر زنجان به عمل آید و بر اهتمام ورزی بر موضوع بیمه نمودن روستائیانی که از تسهیلات استفاده نموده اند، تاکید کرد.
 
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان با اشاره به اینکه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تنها وزارتخانه ای است که با تمام آحاد جامعه و در سطوح مختلف در ارتباط می باشد و این ارتباط از قبل از تولد شروع افراد مشاوره های ژنتیکی سازمان بهزیستی شروع و بعد از مرگ افراد در حوزه پرداخت مستمری به بازماندگان متوفی ادامه دارد عنوان کرد: پس از اخذ گزارش از بهزیستی و بازدید مشترک از ظرفیت شورای هماهنگی در جهت تهیه و تامین بخشی از هزینه های مصرفی و بهداشتی درمانی 4 قلوهای تازه متولد شده در استان زنجان استفاده خواهیم نمود.

محمد رضا یوسفی تصریح کرد: همکاری، مساعدت، هم فکری و تشریک مساعی در جلسات مختلف شورای هماهنگی دستگاههای استانی تابعه وزارت متبوع آثار خوبی را در سطح استانی و ملی داشته است.
 تشکیل جلسات مشترک با استانهای هم جوار از جمله تبریز، اردبیل و قزوین و همچنین تهیه فصل نامه الکترونیکی مشترک بین ادارات تابعه وزارت متبوع در استان هر سه ماه یکبار برای درج توفیقات بدست آمده با مسئولیت روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان با همکاری سایر روابط عمومی ها، از سایر موارد مطرح شده در این جلسه بود.
 
انتهای پیام/م/