مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایلام گفت: زمینه اشتغال پنج هزار و ۷۲۷ نفر در این استان با پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی فراهم شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شصت دقیقه از وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی، شکراله شیرخانی  در دوازدهمین نشست کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان اظهار کرد: از ابتدای واگذاری تسهیلات اشتغال روستایی در استان تاکنون چهار هزار و ۴۹۵ طرح با اعتبار یک هزار و ۸۹۵ میلیارد ریال پرداخت شده است که زمینه اشتغال پنج هزار و ۷۲۷ نفر را فراهم کرده است.

وی افزود: استان ایلام در جذب اعتبارات و اجرای صحیح برنامه اشتغال روستایی و عشایری کشور جزء استان های برتر قرار دارد و با جذب ۸۰ درصد این اعتبارات، موفق به جذب بیش از سقف اعتبارت اشتغالزایی شده است.

شیرخانی حمایت از توسعه و ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری،توانمندسازی روستاییان و عشایر، ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی را از جمله اهداف اصلی پرداخت این تسهیلات عنوان کرد.

شیرخانی ادامه داد: اکنون دستگاه ها و بانک های مختلفی در ایجاد اشتغال فعالیت دارند که پیشنهاد می شود عضو کارگروه باشند تا میزان اشتغال ایجادی در استان رصد و از موازی کاری پرهیز شود.

وی یادآور شد: باید پرداخت تسهیلات اشتغالزا جهت دهی خاصی داشته باشد و با شناسایی افراد کارآفرین و توانمندسازی آنها سعی شود حلقه مفقوده ایجاد اشتغال پایدار شناسایی و در راستای  فراهم کردن زمینه اشتغال پایدار و اجرای طرح های تولیدی فعالیت کنیم.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایلام از دستگاه های اجرایی خواست با برگزاری کارگاه های آموزشی افراد کارآفرین را که تعداد محدودی هستند شناسایی و برای فراهم کردن زمینه اجرایی کردن طرح های آنها تلاش کنند.

شیرخانی همچنین خواستار تجمیع فعالیت دستگاه هادر راستای ایجاد اشتغال شد و گفت: باید از موازی کاری نهادها و بانک ها و دستگاه های مختلفی که تسهیلات اشتغال زا پرداخت می کنند، پرهیز شود و همه فعالیت های اشتغالزا و تسهیلات پرداختی ثبت شود.

انتهای پیام/م/