مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان گفت: 398 میلیارد و 848 میلیون تومان تسهیلات با اشتغال پیش‌بینی شده برای 12 هزار و 908 نفر از محل منابع اشتغال روستایی در این استان به متقاضیان پرداخت شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شصت دقیقه از وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی، مهرداد جهاندیده در جلسه کارگروه تخصصی اشتغال استان افزود: در همین راستا هشت هزار و 80 طرح با اعتباری افزون بر 408 میلیارد و 751 میلیون تومان نیز با بانک های عامل انعقاد قرارداد شده است.

وی با اشاره به مزیت ها و قابلیت های استان برای بهره گیری از تسهیلات اشتغال روستایی، عملکرد سیستان و بلوچستان را در راستای جذب تسهیلات و اجرای طرح های اشتغالزا در کشور مطلوب بیان کرد.

دبیر کارگروه تخصصی اشتغال سیستان و بلوچستان با تاکید بر اینکه روند پذیرش طرح ها در دستگاه های اجرایی و بانک ها در استان متوقف نشده است ، گفت: افرادی که متقاضی استفاده از این تسهیلات هستند می توانند با رائه طرح خود به دستگاه بخشی و به طبع آن بررسی در کمیته فنی اشتغال روستایی استان و معرفی به بانک عامل، از این تسهیلات کم بهره بهره مند شوند.

جهاندیده توجه به فرایند نظارت و ارزیابی را یکی از موضوعات مهم در اجرای موفق طرح های اشتغال روستایی در استان بیان کرد و افزود: با توجه به ضوابطی که در دستور العمل ها و شیوه نامه  اجرای طرح اشتغال روستایی پیش بینی شده است، اهتمام کارگروه بر اجرای دقیق طرح ها قرار دارد و در صورت مشاهده مغایرت احتمالی، مطابق ضوابط مربوطه اقدام خواهد شد.

وی اظهار کرد: تاکنون در مجموع هزار و 800 طرح معادل 23 درصد کل طرح های پرداخت شده در استان مورد ارزیابی و نظارت قرار گرفته است و این روند کماکان ادامه دارد.

انتهای پیام/م/