مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه‌گذاری استانداری بوشهر از کاهش حدود یک درصدی نرخ بیکاری استان در تابستان ۹۸ نسبت به تابستان سال گذشته خبر داد.

رسول رستمی، مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه‌گذاری استانداری بوشهر گفت: نرخ بیکاری استان در تابستان امسال به ۱۰.۳ درصد رسید که در مقایسه با تابستان سال قبل که نرخ بیکاری ۱۱.۲ بود به میزان ۰.۹ درصد کاهش یافته است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شصت دقیقه از ایرنا،، مسئول کمیته امور اقتصادی شورای اطلاع رسانی استان بوشهر افزود: با توجه به فصل گرما و عدم امکان فعالیت های زراعی و کشاورزی در بیشتر نقاط استان نرخ بیکاری در فصل تابستان نسبت به دیگر فصول سال بیشتر است.

وی در ادامه به کاهش نرخ بیکاری در بهار امسال نسبت به نرخ بیکاری در بهار سال ۹۷ اشاره کرد و خاطرنشان کرد: نرخ بیکاری استان در بهار سال جاری ۹.۲ درصد بود که با توجه به نرخ بیکاری ۱۰.۹ درصدی بهار سال گذشته استان این رقم ۱.۷ درصد کاهش را نشان می دهد.

رستمی با اشاره به کاهش ۱.۳ درصدی نرخ بیکاری بهار سال ۹۸ در سطح ملی، عنوان کرد: علی رغم قرارگیری کشور در شرایط سخت جنگ اقتصادی بهبود شاخص های کلان اقتصادی از جمله نرخ بیکاری نشانگر شکست سیاست تحریم حداکثری آمریکا است.

انتهای پیام/م/