مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی گفت: آخرین نرخ بیکاری استان مرکزی ۸.۳ درصد بوده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل که ۸.۸ درصد بوده است، حدود نیم درصد کاهش داشتیم.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شصت دقیقه از وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی، محمدتقی آبایی در جلسه کمیته حمایت قضایی از تولید و سرمایه‌گذاری کشور که در شرکت هیربد شهرک صنعتی مامونیه در شهرستان زرندیه برگزار شد با اشاره به این جلسه اظهار کرد: در این جلسه بر رفع موانع تولید و حمایت از اشتغال و کارگران تاکید شد و مصوباتی انجام شد که تمام مصوبات این کمیته  اجرایی می‌شود.

وی افزود: در این کمیته مصوب شد که تمامی بانک‌های عامل موظف به پذیرش وثیقه محل اجرای طرح هستند تا املاک ملکی کمتر در حوزه تولید به وثیقه گرفته شود و همکاری بیشتری بین بانک‌ها با کارخانجات تولیدی در حوزه تولید باشد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی تصریح کرد: همچنین بر ارزیابی مجدد در رابطه با وثیقه‌های شرکت هیربد زرندیه توسط بانک‌های عامل تاکید شد.

آبایی ادامه داد:  مشکلاتی ناشی از سوء مدیریت در گذشته در برخی از واحدهای تولیدی و صنعتی استان داشتیم، اما با این وجود شرایط تولیدی و اقتصادی استان مطلوب و امیدوارکننده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی افزود: آخرین نرخ بیکاری استان مرکزی  8.3 درصد بوده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل که 8.8 درصد بوده است، حدود نیم درصد کاهش داشتیم.

انتهای پیام/م/