مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان گفت: بیش از 200 میلیارد تومان تسهیلات ارزان قیمت برای اشتغال روستایی در استان زنجان پرداخت شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شصت دقیقه از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، محمد رضا یوسفی  با اشاره به ثبت نام  صورت گرفته در سامانه کارا در بخش اشتغال روستایی گفت: با راه اندازی سامانه کارا از سال ۹۶ تاکنون بیش از ۱۵ هزار نفر زنجانی در سامانه کارا در بخش اشتغال روستایی ثبت نام کردند و با پالایش انجام شده ۵ هزار و ۴۰۰ طرح مورد بررسی قرار گرفته و در مجموع دو هزار و ۵۶۵  طرح با رقم ۳۰۱ میلیارد تومان به بانک های عامل معرفی شدند.

وی اظهار کرد: با اجرای این طرح و در کنار سایر طرحهای اقتصادی اشتغالزای استان،  نرخ بیکاری در کل استان و در  روستاهای استان زنجان کاهش یافته است.

مدیرکل  تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان گفت: استان زنجان در بحث پرداخت تسهیلات طرح اشتغال زایی به متقاضیان در سطح کشور عملکرد خوبی داشته است.

یوسفی با بیان این که سهم تسهیلات پایدار اشتغال روستایی استان زنجان ۳۰۵ میلیارد تومان بود، گفت: در چهار مرحله ۲۶۶ میلیارد تومان در بانکهای استان تجهیز  شده است .

وی با بیان این که ثبت نام در سامانه کارا برای طرحهای عادی متوقف شده است، ابراز کرد: ثبت نام جدید تنها برای مددجویان کمیته امداد، بهزیستی و ایثار گران استان میسر  است.

مدیرکل تعاون، کار، و رفاه اجتماعی استان زنجان با بیان اینکه تزریق این اعتبارات به رونق اقتصادی و اشتغال روستاها کمک می کند، گفت: با پرداخت این تسهیلات برای ۴ هزار و ۴۵۷ نفر فرصت شغلی در روستاهای استان زنجان ایجاد شده است.

وی همچنین به نظارت فنی و عملیاتی بر طرحهای بهره مند از تسهیلات اشاره و بیان کرد:  ساختار نظارت بر طرحها بسیار جدی و مستمر فعالیت داشته و با هرگونه مغایرت در اجرای طرح با الگوی مصوب برخورد صورت می گیرد.


گفتنی است استان زنجان در سال گذشته و برابر ارزیابی های کشوری جزو استانهای با کمترین میزان انحراف در کارسازی منابع بوده است .

انتهای پیام/م/