معاون فروش و بازاریاب شرکت فولاد خوزستان گفت: نوآوری مسیر گریزناپذیر برای کسب‌و‌کار آینده ست و تمام شرکت‌ها و بنگاه‌های اقتصادی تولیدی و خدماتی موفق و پایدار را به سوی خود می‌‌خواند. بهمن تجلی‌زاده افزود: نوآوری، اکتشاف و اختراع نیست، یک فرآیند قابل‌ برنامه‌ریزی ست که ناشی از خواست و اراده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شصت دقیقه از مدیراینفو، بر این اساس نوآوری را با هر شرایطی و در هر سازمانی می‌توان برنامه‌ریزی کرد. تجلی‌زاده تصریح کرد: نوآوری براساس ماهیت به ۴ گروه تقسیم‌‌بندی می‌شود: نوآوری محصول، نوآوری در فرآیند، نوآوری در بازاریابی و نوآوری در سازمان. وی درباره منابع بروز نوآوری تصریح کرد: پیش‌بینی‌ها، مطالعه بازار، اندیشه نو، تقاضاهای جدید، مسائل و عیب‌یابی‌ها از منابع بروز نوآوری در سازمان‌ها است.

تجلی‌زاده در توصیف نسل‌های نوآوری گفت: در نسل اول تحقیقات، مساله بازاریابی است؛ نسل دوم براساس نیاز بازار تعیین می‌شود و ویژگی نسل سوم نوآوری، تلفیق و ترکیب تحقیق و توسعه در تمام مراحل آن است. وی اظهار کرد: فولاد خوزستان به این منظور از ۶ هزار و ۹۲۸ طرح پیشنهادی، ۶۸۸ طرح را به مرحله اجرا رسانده است.

انتهای پیام/م/