مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس گفت: پیش‌نیاز اشتغال پایدار از خانواده تا دانشگاه برپایه انتقال دانش ،تجربه ومهارت های حرفه ای، فنی و فرهنگی است.
 
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شصت دقیقه از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، برنامه سینما کارآفرینی با حضور مدیران ،اساتید و کارآفرینان برتر استان فارس و مشارکت ناحیه 4 آموزش وپرورش شیراز در باشگاه کارگران شیراز برگزارشد .

در این مراسم که دانش آموزان علاقه مند از مدارس آموزش و پرورش ناحیه ۴ شیراز حضور داشتند، مختاری مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی ضمن تقدیر از مجموعه آموزش و پرورش به دلیل همکاری و مشارکت در برگزاری سینما کارآفرینی، با تشریح ضرورت توسعه امر تعاون و افزایش روحیه همکاری در بین نسل جدید، برضرورت اجرای آموزش های کاربردی و اهمیت این نوع آموزش ها در جهت کارآفرینی و ایجاد اشتغال تاکید کرد.

مختاری گفت: ماحصل مطلوب  در نظامات آموزشی در خانواده و آموزش ابتدایی راه و روش زندگی، در سطح  متوسطه، مهارت فکر کردن و تصمیم گیری و در آموزش عالی توانمندسازی مهارتی و اشتغال است.

وی با مقایسه وضعیت فرم آموزشی موجود بر اساس نتایج سرشماری عمومی نفوس و مسکن ۹۵ گفت: فارغ التحصیلان مقطع کاردانی 2 میلیون و 379 هزار و 165  و تعداد  فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی حدود  5 میلیون و 820 و 342  نفر است این در حالی است که در کشورهای پیشرفته اقتصادی تعداد فارغ التحصیلان کاردانی بیشتر  از تعداد فارغ‌التحصیلان کارشناسی است و برای تغییر در این ساختار ،نظام فرهنگی و آموزشی ما باید متحول شود، شریف بودن شغل را محترم بشماریم وشخصیت دادن به مشاغل تکنسین و مشاغلی که امروزه آن را بدون نیاز به تحصیلات آنها را می دانیم  و بستر لازم را برای جذاب کردن رشته های کاردانی و افزایش دانشجویان این بخش انجام شود.

مختاری مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس با بیان ضرورت اشتغال پایدار تاکید کرد :پیش نیاز اشتغال پایدار و نیاز جامعه آموزشی ایران از خانواده تا دانشگاه  سه اصل مهم انتقال دانش ،تجربه ومهارت های حرفه ای ،فنی و فرهنگی است.

وی با اشاره به مولفه های فرهنگی موثر در فرهنگ کارآفرینی در مورد خوداشتغالی و کارآفرینی برای دیگران و یا کار کردن برای دیگران گفت: خانواده ها ،آموزش و پرورش و دانشگاهها باید با شناخت شخصیت و توانمندیهای فرزندان و متناسب با علائق نسبت به اجرای آموزشهای کاربردی اقدام کنند .

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس با اشاره به فعالیت های عالی آخر هفته یا تابستانه دانش آموزان در گذشته ویا طرح های قدیمی مانند طرح کاد که در گذشته برای دانش آموزان اجرا می شد، گفت: شاید ضرورت داشته باشد طرح کاد و یا مشابه این نوع طرح ها در مدارس مجددا دنبال شود.
 
انتهای پیام/م/