مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایلام گفت: تبدیل مهارت آموزی به یک باور و بینش، مهم‌ترین و اساسی ترین اقدام برای مواجه شدن با مساله بیکاری است.
 
شکراله شیرخانی با بیان اینکه مساله بیکاری یک مساله بسیار مهم در کشور و قابل حل است، گفت: بر اساس تحقیقات، اکثر بیکاران جامعه را فارغ التحصیلان دانشگاهی تشکیل می دهند و نظام آموزشی نتوانسته در فضای واقعی کار به آن دغدغه هایی که مسئولان دارند، پاسخ دهد.
 
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شصت دقیقه از وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی، شیرخانی یادآور شد: نظام آموزشی ما بیشتر به مباحث تئوری پرداخته است.

وی با بیان این که بسیاری از دانش آموختگان دانشگاهی طالب پشت میزنشینی در ادارات هستند که علت این امر، نداشتن مهارت در فضای کسب و کار واقعی است، تصریح کرد: باید جهت گیری دولت به سمت توجه و تقویت آموزش‌های مهارتی باشد.

وی با اشاره به این که نظام آموزشی ما فاقد مهارت است، خاطرنشان کرد: نظام آموزشی  باید مبتنی بر مهارت آموزی باشد و به سمتی هدایت شود که جامعه مخاطب تغییر یابد.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایلام از آغاز  فعالیت نخستین کمپ کارآفرینی دانشجویان مراکز علمی کاربردی ایلام در جهاد دانشگاهی استان خبر داد و تاکید کرد: دانشگاه علمی کاربردی یکی از مراجعی است که می‌تواند در این رویکرد نقش عمده داشته باشد.

شیرخانی خاطرنشان کرد: باید پس از دانش‌آموختگی افراد شاهد تغییرات رفتاری دائم به خصوص در حوزه کسب و کار در آنان باشیم.
 
انتهای پیام/م/