رضا میرزایی از کارآفرینان استان سمنان است که مدتی است به عرصه تولید پا گذاشته و موفقیت‌هایی را کسب کرده است. 

وی در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری شصت دقیقه درباره کار خود که نوعی کارآفرینی است و باعث ایجاد شغل برای پنج نفر به طور مستقیم شده است می‌گوید: در سازمانی دولتی مشغول به کار بودم ولی مدتی به این فکر کردم که یک کار تولیدی کنم که هم درآمد بهتری داشته باشم و هم خودم کارفرما باشم و با توکل به خدا و مبلغ 50 میلیون تومانخ و با خرید 25 جوجه شترمرغ، کار را شروع کردم  و به همین ترتیب هر سال تعداد جوجه‌ها را اضافه کردم تا امروز که توانستم کار پرورش شترمرغ را به تولید انبوه برسانم.

این کارآفرین با بیان اینکه پرورش شترمرغ، شغلی با ریسک کم و سودآوری زیاد است ادامه داد: اکنون دو مزرعه دارم و اخیرا پیشنهاد از کشور قطر و ترکیه داشته‌ام که بتوانم گوشت این پرنده را صادر کنم. البته نگهداری این پرنده  سخت نیست و می‌توان این پرنده را در فضای باز نگهداری کردو در دمای سرد وگرم هم مقاوم است.

این کارآفرین موفق با بیان اینکه در ابتدای شروع این کار با سختی هایی مواجه بوده اما با صبر و توکل و تلاش سختی ها را پشت سر گذاشته است افزود:  هیچ کاری بدون مشکل نیست؛ اما وجود این مشکلات، دلیل نمی‌شود که از سعی و تلاش دست بردارم. کار برای من مثل تفریح است و ضمن درآمد خوبی که دارم باعث نشاط در زندگی من هم شده است.

وی به جوانانی که به دنبال کار هستند توصیه کرد: جوانان از اینکه دنبال کار دولتی و پشت میز نشینی باشند باید پرهیز کننند و مطمئن باشند با حداقل امکانات و سرمایه هم می‌شود کار و کسب خوب و موفق و پردرآمدی داشت که البته با صبر و پشتکار به دست می‌آید و در کارهای تولیدی حتی می‌توان از کار دولتی درآمد بیشتری هم داشت.

میرزایی در پایان تصریح کرد: از مسئولین انتظار دارم از تولیدکنندگان حمایت بیشتری کند و برای مجوزهای لازم بوروکراسی‌های اضافی را حذف کنند. به هر حال امیدوارم حمایت بیشتری از جانب مسئولین برای پرورش‌دهندگان شترمرغ به وجود آید.

گفتگو از: سید مصطفی میرزاباقری برزی

انتهای پیام/م/