رئیس اداره توسعه کارآفرینی استان اردبیل گفت: اصلاح مقررات، کمک‌های مالی و ارزش گذاشتن بر سرمایه انسانی موجود از جمله مکانیسم‌های مؤثر بر توسعه کارآفرینی در استان هستند.
 
احسان کاتب رییس اداره توسعه کارآفرینی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل گفت: یکی از شاخص‌های پایش تحقق بند اول سیاست‌های اقتصاد مقاومتی، توجه ‌به توسعه کارآفرینی در کشور است و در واقع، به‌ منظور تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی نیاز به پرورش شرکت‌های نوپا و نوآور(استارت‌آپ‌ها) احساس می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری شصت دقیقه از وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی، وی افزود: در اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل بر این باوریم که جذب و ارزش‌ نهادن بر استعدادهای موجود در استان یکی از پیشران‌های اصلی بروز کارآفرینی در بسیاری از مناطقی است که اکوسیستم مناسبی برای کارآفرینی‌های نوپا در استان دارند.

رییس اداره توسعه کارآفرینی تصریح کرد: اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی در کنار پارک‌های علم و فناوری، مراکز رشد و مراکز مشاوره و خدمات کارآفرینی، در کنار مواردی چون اصلاح مقررات، کمک‌های مالی و ارزش گذاشتن بر سرمایه انسانی موجود، از جمله مکانیسم‌های مؤثر بر توسعه کارآفرینی در استان هستند.

کاتب گفت: در هفته جهانی کارآفرینی 50 عنوان برنامه در سراسر استان همزمان با کشور در حال برگزاری است که مشاوره رایگان مراکز مشاوره و خدمات کارآفرینی توسط مراکز مشاوره و خدمات کارآفرینی در طول هفته، مشاوره رایگان شغلی توسط مراکز و موسسات کاریابی، برگزاری ورک شاپ های تخصصی در سطح دانشگاه های استان، دوره های عمومی کارآفرینی در سطح مدارس از جمله این موارد است.

انتهای پیام/م/