شاخص‌های بهره‌وری در قانون کار و توسعه کارآفرینی در نشست تخصصی با حضور شرکای اجتماعی در خراسان جنوبی تبیین شد.
 
نشست تخصصی شرکای اجتماعی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی (نمایندگان تشکل‌های کارگری و کارفرمایی استان , اعضای هیئت‌مدیره کانون کارآفرینان و اعضای مراجع حل اختلاف) هم‌زمان با  هفته جهانی کارآفرینی در محل هتل بزرگ کوهستان بیرجند برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری شصت نیوز از وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی، سرپرست اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان خراسان جنوبی در این نشست ضمن تشکر از حضور و همراهی مسئولان تشکل‌های کارگری و کارفرمایی و کارآفرینان استان به‌عنوان شرکای اجتماعی، بر پیگیری امور مربوط جمع‌بندی وانعکاس مطالب مطرح شده در این نشست تأکید کرد.

اشرفی به آرامش و استقرار نظم و انظباط در جامعه بویژه در محیط کار اشاره و از شرکای اجتماعی تثبیت و تلطیف فضای کسب‌وکار را در شرایط کنونی خواستار شد.

وی ارائه نظرات و پیشنهادات سازنده و کاربردی نخبگان و منتخبین جامعه کارگری و کارفرمایی و کارآفرینان درخصوص اصلاح قانون کار به‌ عنوان مخاطبان اصلی آن را خواستار شد.

سرپرست اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان به بهره‌وری در محیط کار و اصلاح رویه‌ها و فرایندها اشاره و بر نقش تشکل‌ها در این خصوص به علت احاطه‌ای که به رشته فعالیت‌های متعدد در جامعه دارند تأکید کرد.

غلامرضا اشرفی همچنین با تبیین نقش و جایگاه شرکای اجتماعی هرگونه تصمیم سازی و تصمیم‌گیری در مسائل مرتبط را بدون حضور نمایندگان جامعه کارگری و کارفرمایی اشتباه و فاقد اثرگذاری دانست و بر حضور مستمر نمایندگان تشکل‌ها در مراحل مختلف برنامه‌ریزی و مشارکت در شوراها و کمیته برنامه‌ریزی و نیز حضور در شوراهای تصمیم گیر و جلسات تصمیم‌گیری اداره کل متبوع خود تأکیدکرد.

مدیر روابط کار اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان در تبیین اهداف برگزاری نشست، تلاش برای بهبود و استفاده مؤثر و کارآمد از منابع گوناگون چون نیروی کار؛ سرمایه، مواد، انرژی و اطلاعات را هدف تمامی مدیران سازمان‌های اقتصادی ؛ واحدهای تولیدی صنعتی و مؤسسات خدماتی دانست.

رضازاده وجود ساختار سازمانی مناسب، روش‌های اجرائی کارآمد، تجهیزات و از همه مهم‌تر نیروی انسانی واجد شرایط را از ضروریاتی برشمرده که برای نیل به بهره‌وری مطلوب باید مدنظر مدیران قرار گیرد.

وی با تبیین نقش مراجع حل اختلاف در تنظیم روابط بین کارگر و کارفرما ، رسیدگی به اختلافات کارگر وکارفرما در واحدهای کارگری در پرتو اصول و دادرسی منصفانه را نویدبخش تحقق عدالت درزمینه حل اختلاف فی‌مابین طرفین کار و بهبود فضای کسب‌وکار را دانست.

انتهای پیام/م/