مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل گفت: با نظارت کمیته های تلفیقی و متشکل از بانک های عامل و دستگاه های اجرایی با انحرافات طرح های بهرمند از تسهیلات اشتغال زا روستایی و عشایری برخورد می شود.
 
هفتمین جلسه کمیته نظارت بر طرح های اشتغال پایدار روستایی و عشایری به ریاست معاون اقتصادی استاندار اردبیل و نمایندگان دستگاه های اجرایی و بانک های عامل در محل سالن جلسات اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری شصت دقیقه از وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی، قاسم رحیمی در این جلسه با عنوان اینکه اصل مهم جهت جلوگیری و هرگونه انحراف در طرح های اشتغالی نظارت است، گفت: بانک های عامل و دستگاه های جرایی دخیل در این طرح  بر اساس ضوابط و آیین نامه های قانون حمایت از توسعه اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری نظارت مستمر از طرح های بهرمند از تسهیلات داشته باشند.

وی با اشاره به تشکیل هسته نظارت هم روند با ارائه تسهیلات روستایی و متشکل از نمایندگان دستگاه‌های مختلف و بانک‌ها اظهار کرد: بازرسی‌ها به دو صورت نظارت شهرستانی و استانی  انجام می‌شود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل با تاکید بر لزوم دقت جهت جلوگیری از هدر رفت منابع در پرداخت تسهیلات اشتغالزا گفت: بانک ها در روند پرداخت تسهیلات مساعدت لازم را با کارآفرینان داشته باشند.
دبیر کارگروه اشتغال استان اردبیل گفت: ضرورت دارد بانک‌های عامل جهت پرداخت تسهیلات طبق آیین نامه و قوانین موجود هماهنگی لازم را با دبیرخانه کارگروه اشتغال به عمل آورند.

رحیمی با توضیح فرآیند پرداخت این تسهیلات یادآور شد: طبق قوانین، تسهیلات اشتغال روستایی به صورت چند مرحله به صاحبان طرح‌های اشتغالزا جهت جلوگیری از هرگونه انحراف و تحقق اشتغال هدف گذاری شده پرداخت می‌شود.

وی متذکر شد: بانک های و دستگاه های اجرایی ضمن اقدامات قانونی هرگونه انحراف طرح های اشتغالزای روستایی را به دبیرخانه این طرح گزارش دهند.

انتهای پیام/م/