استاندار اردبیل گفت: تا پیش از پایان سال جاری در بزرگترین شهرک گلخانه‌ای کشور در شهرستان پارس آباد برای هزار نفر ایجاد اشتغال خواهد شد.

اکبر بهنام‌جو در بازدید از شهرک گلخانه‌ای شهرستان پارس آباد عنوان کرد: بزرگترین شهرک گلخانه‌ای کشور در شمال استان و شهرستان پارس آباد در حال احداث بوده که با افتتاح آن می‌توان در اشتغال زایی و رونق تولید در این بخش موفق ظاهر شد.

به گزارش پایگاه خبری شصت دقیقه از قطره، وی افزود: از هزار و ۵۰۰ هکتاری که وسعت کلی این منطقه می‌باشد، ۴۰۰ هکتار واگذار شده و ۱۱۰ هکتار هم در حال اجرا است تا از این ۱۱۰ هکتار نزدیک بیست هکتار آماده بهره برداری شود.

استاندار اردبیل یادآور شد: شهرک گلخانه‌ای شهرستان پارس آباد با مشارکت بخش خصوصی و تلاش فرمانداری، جهاد کشاورزی و تمام اداراتی که خدمات رسان هستند در حال بهره برداری بوده تا با بهره برداری از آن گام جدی در رونق تولید و اشتغال برداشته شود.

بهنام‌جو با اشاره به نامگداری شعار سال به نام «رونق تولید» توسط مقام معظم رهبری، ادامه داد: با متصل شدن خط ریلی پارس آباد به جمهوری آذربایجان شاهد صادرات محصولات این شهرک گلخانه ای به خارج از کشور خواهیم بود.

وی در خصوص اشتغالزایی در این مجموعه نیز گفت: بر اساس آمار به ازای هر هکتار بین پنج تا هفت نفر اشتغالزایی در این شهرک پیش بینی می‌شود که با توجه به اینکه امسال وسعت شهرک گلخانه‌ای پارس آباد به ۲۰۰ هکتار می‌رسد، نزدیک هزار نفر اشتغال‌زایی تا پیش از پایان سال جاری امکان پذیر خواهد شد.

انتهای پیام/م/