مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ایلام گفت: تعداد 214 طرح معادل 442 میلیارد ریال تسهیلات اشتغال پایدار روستایی معادل 21 و 2 دهم درصد از کل مبلغ پرداختی تسهیلات اشتغال پایدار روستایی به تعاونی های استان ایلام پرداخت شده است.
 
به گزارش پایگاه خبری شصت دقیقه از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، شکراله شیرخانی گفت: براساس نشست هم اندیشی اعضای اتاق تعاون و تعاونگران با وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی مبنی بر تخصیص سهم 20 درصدی از تسهیلات روستایی و عشایری به بخش تعاون، در استان ایلام، 21 درصد از کل مبلغ پرداختی تسهیلات اشتغال پایدار روستایی به تعاونی ها پرداخت شده است.

وی افزود: سه هزار و 397 تعاونی در استان فعال هستند که از این تعداد، یک هزار و ۹۷۸ شرکت تعاونی فعال است.

شیرخانی یادآور شد: ۶۷ درصد تعاونی ها در بخش تولیدی، ۲۵ درصد در بخش خدمات و  ۴.۷ درصد در بخش مسکن و مابقی در بخش صنعت فعالیت دارند.

وی اضافه کرد: تعداد اعضای تعاونی های استان 124 هزار و 619 نفر است که سهم بانوان از جمعیت تعاونی استان 31درصد و سهم مردان 69 و یک دهم درصد است.

شیرخانی گفت: تسهیلات اشتغال پایدار روستایی با اعتبار 2 هزار و 83 میلیارد ریال به سه هزار و 692 طرح و اشتغال پنج هزار و 992 نفر در استان پرداخت شده است.

وی با بیان اینکه ۹۰ درصد تسهیلات اشتغال استان جذب شده است، افزود: امیدواریم تعاونی ها با تداوم فعالیت های خود بتوانند روز به روز به جایگاه واقعی دست یابند.

انتهای پیام/م/