مدیرکل کمیته امداد استان قزوین گفت: 200 طرح تولیدی پرورش مرغ با هدف اشتغال‌زایی و ایجاد درآمد برای خانواده‌های تحت حمایت واجد شرایط اجرا می‌شود .

مجید مومنی در شورای مدیران استان اظهار کرد: موضوع ایجاد فرصتهای شغلی برای مددجویان که با هدف توانمندسازی و عزت بخشی به آنها صورت می‌گیرد باید با ابزارهای مختلف پیگیری شود.

به گزارش پایگاه خبری شصت دقیقه از قطره، وی ادامه داد: باید راهکار توانمندسازی مددجویان از طریق اشتغال زایی به صورت جدی و هدفمند و فارغ از سخت گیری‌های بی مورد دنبال شود .

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین اضافه کرد: پرداخت تسهیلات اشتغال قرض‌الحسنه، استفاده از بسته‌های تشویقی برای کارفرمایان، استفاده از ظرفیت کاریابی‌ها و ارائه بسته‌های تشویقی به آنان از جمله اقداماتی است که به منظور ایجاد فرصتهای شغلی پایدار برای ولی نعمتان تحت حمایت در نظر گرفته شده است.

مومنی عنوان کرد: رویکرد دیگری که در استان برای اشتغال زایی برخی خانواده‌های دارای شرایط خاص به ویژه زنان سرپسرت خانوار، اجرایی شده درآمدزایی از طریق نصب دستگاه‌های تولید برق از انرژی خورشید و خشک کردن میوه با دستگاه است که در این دو طرح، مددجویان نیازی به خروج از منزل و تنها گذاشتن فرزندانشان را ندارند و با کمترین هزینه به درآمدزایی می‌رسند.

وی تصریح کرد: اقدام جدیدی که آغاز شده و با اجرای گام نخست و بررسی‌های لازم گسترش می‌یابد، پرورش مرغ است؛ این طرح بیشتر در خانواده مددجویان ساکن در مناطق محروم و روستاها و شهرهای بسیار کوچک صورت می‌گیرد که قطع یقین به اقتصاد خانواده کمک شایانی می‌کند.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین اعلام کرد: برای این منظور 200 طرح تولیدی پرورش مرغ با هدف اشتغال زایی و ایجاد درآمد برای خانواده‌های تحت حمایت واجد شرایط اجرا می‌شود .

وی توضیح داد: بخشی از این سرمایه از محل مساعدت‌های کمیته امداد و منابع اشتغال‌زایی تأمین خواهد شد و با توجه به تجربه مشاغل ایجاد شده، برای اجرای این طرح از پشتیبانی راهبران شغلی استفاده خواهد شد تا میزان موفقیت طرح را بالا ببریم.

مومنی یادآورشد: برای اجرای این طرح با سازمان جهاد کشاورزی استان همکاری مشترک خواهیم داشت تا مددجویان ضمن دریافت حمایت مالی، از مشاوره و کمک‌های علمی‌کارشناسان این سازمان نیز بهره مند شوند.

انتهای پیام/م/