حمید انصاری در همایش گرامیداشت روز جهانی معلولین در برازجان، اظهار داشت: هدف از نام‌گذاری روز جهانی معلولین ارتقاء آگاهی‌های جامعه در ایجاد زمینه‌های مناسب برای مشارکت عموم جامعه معلولین است.

رئیس اداره بهزیستی شهرستان دشتستان ابراز داشت: معلولین ما باید در تمامی ابعاد اجتماعی حضور فعال و مستمر داشته باشند تا بتوانند همانند افراد سالم از تمامی حقوق اجتماعی خود بهره‌مند شوند.

به گزارش پایگاه خبری شصت دقیقه از فارس، وی با اشاره به دغدغه‌ها و موانع اجتماعی معلولین در سطح جامعه، بیان کرد: مسؤولین و کل آحاد جامعه باید در هموارسازی شرایط تلاش کرده و زمینه را فراهم سازند تا معلولین ما بتوانند بدون دغدغه و موانع اجتماعی و فیزیکی در سطح جامعه حضور یابند و استعدادهای درخشان در وجود خود را شکوفا سازند.

انصاری با اشاره به اینکه یکی از دغدغه‌های معلولین عدم محیط مناسب برای حضور در عرصه‌های مختلف فرهنگی، اجتماعی است، خاطرنشان کرد: همه ما مسؤولین و آحاد مردم جامعه باید در این راستا بکوشیم تا توان‌یابان ما فرصت یابند، چون آن‌ها علاوه بر حضور و پیشرفت در عرصه‌های مختلف و شکوفا ساختن استعدادهای خود می‌توانند در جهت غنی‌سازی جامعه هم مؤثر باشند.

وی افزود: بسیاری از موارد جهت حضور و مشارکت بدون دغدغه توان‌یابان در محیط‌ها و عرصه‌های مختلف فرهنگی و اجتماعی در کشور صورت گرفته و در حال پیشروی است و روند رو به رشدی دارد.

رئیس اداره بهزیستی شهرستان دشتستان عنوان کرد: در شهرستان دشتستان نیز شهرداری برازجان با همکاری شورای اسلامی شهر و ادارات مختلف بحث مناسب‌سازی محیط را که یکی از دغدغه‌های حضور مؤثر معلولین ما در سطح جامعه است، پیگیری کرده و در حال پیشروی است و با توجه به اینکه تا رسیدن به نتیجه مطلوب فاصله‌های زیادی وجود دارد بایستی در این زمینه تلاش و فرهنگ‌سازی کرد تا حقوق این قشر از جامعه به آن‌ها تعلق گیرد.

وی گفت: امروزه در جهان 650 میلیون نفر معلول وجود دارد و در کشور ایران یک میلیون و 500 نفر معلول را دارا هستیم. معلولین ما قشر عظیمی از جامعه و بزرگ‌ترین اقلیت اجتماعی هستند و حق‌دارند که از همه امکانات بهره‌مند شوند.

رئیس اداره بهزیستی شهرستان دشتستان از دیگر دغدغه‌های معلولین را اشتغال عنوان کرد و بیان داشت: از مسؤولین، خیرین و آحاد مردم جامعه می‌خواهم در این زمینه همکاری‌های لازم را انجام دهند تا توان‌یابان ما بتوانند مشغول به کارشده و استعدادهای خود را شکوفا سازند.

انتهای پیام/