رضا نقی زاده امروز ۱۶ آذرماه در کار گروه اقتصادی اشتغال وسرمایه گذاری استان که در سالن جلسات استانداری آذربایجان غربی برگزارشد، افزود: در سال جاری میزان مبلغ اعتبار ابلاغی به مشاغل خانگی استان ۵۸ میلیارد ریال است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۷۵ درصد کاهش یافته است.
 
وی با تاکید بر اینکه مشاغل خانگی سهم مهمی در اشتغال زایی استان دارند، تصریح کرد: با توجه به حوزه فعالیت و اشتغال مشاغل خانگی نیاز است این اعتبار افزایش یابد.
 
مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان درخصوص پرداختی دولت برای تسهیلات اشتغال پایدار روستایی آذربایجان غربی نیز یاد آور شد: تا به امروز دولت مبلغ ۳۶۱میلیارد و ۴۰۰میلیون تومان برای اشتغال پایدار روستایی استان پرداخت کرده است که منجر به اشتغالزایی ۱۰هزار و ۳۹۶ نفر در استان شده است.
 
نقی زاده باتاکید بر اینکه بیشتر پرداختی‌های استان در حوزه دستگاه‌های حمایتی رخ داده است، خاطر نشان کرد: کل اعتبار اشتغال استان که تا به امروز ابلاغ شده ۵۱۲ میلیارد تومان بوده که تاکنون ۳۶۱ میلیارد تومان پرداخت شده است.
 
مدیر کل اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی استان اظهار کرد: تا به امروز سهم استان در طرح کارورزی ۴۳۳۰نفر است که تا این لحظه ۴۰۷۷ نفر ثبت نام کرده و با ۹۳۰نفر نیز انعقاد قرار داد شده است، همچنین استان نیز در عملیاتی کردن این طرح رتبه پانزدهم کشوری را کسب کرده است.
 
منبع: ایسنا