۳۳۹۵ نفر از ابتدای سال جاری تاکنون با دریافت تسهیلات حمایت از توسعه و ایجاد اشتغال پایدار روستایی مشغول به کار شده‌اند.

مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه‌گذاری استانداری قزوین روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در مدت یاد شده یک هزار و ۴۱۰ فقره تسهیلات حمایت از توسعه و ایجاد اشتغال پایدار روستایی در مجموع به میزان یک هزار و ۹۲۰ میلیارد ریال به متقاضیان پرداخت شده است.

 به گزارش پایگاه خبری شصت دقیقه از ایرنا، مرتضی علیخانی با بیان اینکه یک هزار و ۸۹۲ درخواست برای دریافت تسهیلات اشتغال روستایی در سامانه مربوطه ثبت شده است، اظهار داشت: ۶۸ درصد تسهیلات روستایی یاد شده در استان توسط چهار بانک توسعه تعاون، کشاورزی، پست بانک و صندوق کارآفرینی امید به متقاضیان پرداخت شده است.

وی با بیان اینکه رتبه اشتغال روستایی استان قزوین در کشور به نسبت سه ماه گذشته کاهش یافته است، گفت: درحالی که رتبه استان قزوین تا سه ماه گذشته تک رقمی بود، اما برخی موانع بانکی و تعیین تکلیف نشدن پرونده‌ها باعث شده تا اکنون این رتبه به ۱۵ تنزل پیدا کند.

علیخانی در خصوص وظایف و تکالیف دستگاه‌های اجرایی در پرداخت تسهیلات روستایی اظهار داشت: دستگاه های مربوطه موظف است با راهنمایی متقاضیان برای دریافت تسهیلات روستایی آنان را برای تولید و اشتغالزایی ترغیب کند.

مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه‌گذاری استانداری قزوین خاطرنشان کرد: نقش بانک ها در تسریع روند پرداخت بسیار مهم است و به همین دلیل از مدیران عامل بانک ها خواسته شده تا در پیشبرد پرونده‌های تسهیلات روستایی اقدامات لازم را انجام دهند.

استان قزوین دارای ۸۴۲ روستای دارای سکنه است.