مدیرکل دفتر روستایی و امور شوراهای اسلامی استانداری مرکزی گفت: ۲۶ طرح اشتغال روستایی با ۴۰۰ فرصت شغلی از نقاط مختلف این استان از مردادماه امسال تا کنون به بانک معرفی شد.

«حجت‌الله کاظمی» افزود: این طرح‌های اشتغال از فرمانداری‌ شهرستان‌های مختلف استان به دفتر روستایی ارسال  و پس از بررسی و ارزیابی در کارگروه تخصصی به بانک‌ عامل ارجاع شدند.

به گزارش پایگاه خبری شصت دقیقه از ایرنا، وی ادامه‌ داد: مجموع تسهیلات درخواستی این طرح‌ها ۱۹۷ میلیارد ریال است که تاکنون ۹۰ میلیارد ریال از آن‌در بانک سینا مصوب شده است.

مدیرکل دفتر روستایی و امور شوراهای اسلامی استانداری مرکزی بیان کرد: علاوه برای شمار قابل توجهی از متقاضیان تسهیلات اشتغال درخواست خود را از طریق سامانه کارا مطرح کرده و برخی نیز تسهیلات را دریافت کرده‌اند.

کاظمی، میزان بهره تسهیلات بانک سینا را هشت درصد عنوان کرد و گفت: در سال 1395 قراردادی بین معاونت توسعه روستایی و عشایری ریاست جمهوری با بنیاد علوی منعقد شد که بر این اساس اعتبارات روستایی به بانک سینا واگذار شد و باید پنج درصد از بهره تسهیلات از سوی معاونت توسعه روستایی و عشایری ریاست جمهوری، پنج درصد از سوی بنیاد علوی و هشت درصد نیز از سوی متقاضیان روستایی پرداخت شود.

وی افزود: بر اساس گزارش دستگاه‌های نظارتی استان و مسوولان کشوری بانک سینا تمامی تسهیلات پرداخت شده در سال‌های گذشته در تولید و ایجاد اشتغال روستایی هزینه شده است.

مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای اسلامی استانداری مرکزی اضافه کرد: طرح‌های اشتغال روستایی در بخش های مختلف دامپروری، کشاورزی، ساخت و تجهیز گلخانه، بسته بندی، صنایع تبدیلی و گردشگری روستایی پرداخت شده است‌ .

۷۹۵ روستا از حدود یک‌هزار و ۳۰۰ روستایی استان مرکزی از خدمات دهیاری استفاده می‌کنند.

انتهای پیام/م/