مدیر داخلی آستان مقدس امامزادگان سیدرضا و سید علی‌اکبر (ع) لاسجرد شهرستان سرخه گفت: بیش از 70 نفر در مجموعه‌های وابسته به امامزادگان سیدرضا و سید علی‌اکبر (ع) لاسجرد مشغول به فعالیت هستند.

جابر حیدریان روز دوشنبه گفت: آستان مقدس امامزادگان سیدرضا و سید علی‌اکبر (ع) در حاشیه جاده اصلی تهران - مشهد و در دهستان لاسجرد واقع است.
وی افزود: به‌ واسطه واقع شدن حرم مطهر این امامزادگان واجب ‌التعظیم در مسیر زائران آقا علی ابن موسی‌الرضا (ع)، این مکان به‌ عنوان یکی از پایگاه‌های اصلی میقات الرضا (ع) در استان سمنان در نظر گرفته‌ شده است.
به گزارش پایگاه خبری شصت دقیقه از خبرگزاری رضوی، مدیر داخلی امامزادگان سید رضا و سید علی‌اکبر (ع) لاسجرد تصریح کرد: برای ارائه خدمات فرهنگی و رفاهی بهتر به زائران حرم رضوی که ازای مسیر عبئر می کنند، در سال های اخیر توسعه امامزاده با هدف تأمین زیرساخت‌های لازم مورد تأکید هیئت‌ امنا و اداره اوقاف قرار گرفته و با مساعدت‌ خیرین اقدامات خوبی نیز انجام شده است.

حیدریان گفت: بیش از 100 نفر در واحدهای تجاری احداث ‌شده در جوار این بقعه، کارگاه شیرمال پزی، رستوران و سایر فضاهای خدماتی ایجاد ‌شده در اطراف حرم به‌ صورت مستقیم مشغول فعالیت هستند و در تعطیلات نوروز و ایام تعطیل طول سال این رقم افزایش چشمگیری دارد.

مدیر داخلی آستان امام زادگان سیدرضا و سیدعلی اکبر لاسجرد با اشاره به فعالیت‌های عمرانی در حال انجام در بقعه این امام زادگان خاطرنشان کرد: در حال حاضر به‌ صورت همزمان چند گروه در حال احداث زیر گنبد امام زاده، احداث گرمابه امامزاده، احداث سوئیت‌های اقامتی امام زاده هستند و در آینده نزدیک کارهای احداث سقاخانه نیز آغاز خواهد شد.

امام زادگان سیدرضا و سیدعلی اکبر لاسجرد در 15 کیلومتری سرخه و نیز 30 کیلومتر شهر سمنان و در حاشیه محور مشهد - تهران واقع است.