معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار ایلام گفت: حدود ۱۰۱ مورد انحراف در تسهیلات پرداختی مشاهده شده است که باید هرچه سریع‌تر تعیین تکلیف شوند و تسهیلات دوباره در اختیار افراد واجد شرایط قرار گیرد.

«حیدر نعمتی» در نشست کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری استان اظهار کرد:  چندین طرح بسیار موفق در استان وجود دارد که با استفاده از فناوری‌های نوین و روش‌های جدید در حال تولید هستند  و در ارائه فعالیت خود موفق‌اند که معرفی بیشتر این طرح‌ها می‌تواند راهنما و چراغ راهی برای سایر طرح‌ها باشد تا بتوانند با تمام توان به فعالیت خود ادامه داده و نقش موثری در رونق اقتصادی کشور و استان داشته باشند.

به گزارش پایگاه خبری شصت دقیقه از ایسنا، معاون استاندار ایلام تاکید کرد: دستگاه‌های اجرایی و بانک‌ها باید سیاست‌های ابلاغی به استان را در راستای معرفی طرح‌ها و برنامه‌ها مد نظر قرار دهند و از معرفی طرح‌هایی که اشباع شده و جزء سیاست‌های ابلاغی نیستند، خودداری کنند.

نعمتی یادآور شد: نظارت بر روند اجرای طرح‌هایی که از محل تسهیلات روستایی در حال اجرا هستند باید بیشتر و افرادی که منحرف هستند هرچه سریعتر وضعیت تسهیلات آنها تعیین تکلیف و دین حال شوند.

وی اضافه کرد: حدود ۱۰۱ مورد انحراف در تسهیلات پرداختی مشاهده شده است که باید هرچه سریع‌تر تعیین تکلیف شوند و تسهیلات دوباره در اختیار افراد واجد شرایط قرار گیرد.

معاون اقتصادی استاندار ایلام ادامه داد: روند دریافت برخی از طرح‌ها به دلیل مشکل وثیقه بسیار طولانی شده است که باید هرچه سریع‌تر تعیین تکلیف و تسهیلات اختصاص یافته جذب شود.

نعمتی همچنین بر تداوم نظارت‌ها در شهرستان تاکید کرد و گفت: باید طرح‌ها به سمت تکمیل زنجیره ارزش سوق داده شوند.

وی از صندوق کارآفرینی امید و پست بانک خواست با توجه به وجود مبلغ زیادی از تسهیلات سهم بانک و وجود طرح های زیاد در دست اقدام هرچه سریعتر روند پرداخت را تکمیل کنند.

در این نشست تسهیلات پنج طرح گردشگری و بوم گردی به میزان 110میلیارد ریال از محل اشتغال روستایی بررسی شد و پس از تایید اعضا، مقرر شد این طرح‌ها به بانک عامل ارجاع شود.