رمضان باقری این طرح‌ها را شامل کشاورزی، دامپروری، قالی بافی، خدماتی، صنفی و صنعتی ذکر کرد و افزود: از مجموع این طرح‌ها هشت مورد در قالب توان‌افزایی و بقیه هم مربوط به ایجاد اشتغال و مغازه‌داری است.

وی با بیان اینکه توانمندسازی و شکوفایی استعدادها و تامین خود اتکایی نیازمندان و محرومان از مهم‌ترین اهداف کمیته امداد است، تصریح کرد: فراهم‌سازی زمینه لازم برای ایجاد اشتغال پایدار و جلوگیری از وابستگی آنها به این نهاد از مهمترین اهداف پرداخت تسهیلات به مددجویان است.

 به گزارش پایگاه خبری شصت دقیقه از ایرنا، وی گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون ۱۲۰ نفر از متقاضیان طرح ‎های اشتغالزایی در دوره ‎های آموزشی بلند مدت شرکت کردند و  آموزش ‎های لازم را فرا گرفتند.

وی  با تأکید بر اهمیت ایجاد اشتغال پایدار و راه‌اندازی مراکز تولید برای دستیابی به توانمندی و خودکفایی اقتصادی، اظهار کرد: اجرای طرح‌های اشتغالزا از طریق راهبری شغلی با استفاده از تجربه شرکت‌های کارآفرینی و موفق در زمینهٔ اشتغال یا مشاغل خانگی در دستور کار این نهاد قرار دارد.

به گفته باقری حدود ۶۰۰ خانوار آسیب پذیر شامل یکهزار و ۴۰۰ نفر از خدمات حمایتی کمیته امداد امام خمینی(ره) بهاباد استفاده می کنند .

مرکز شهرستان ۲۰ هزار نفری بهاباد در فاصله ۲۰۰ کیلومتری جنوب شرقی شهر یزد قرار دارد.