استاندار یزد گفت: از فعالیت‌های استارت‌آپ‌ها، کسب و کارهای نو و اپلیکیشن‌ها حمایت کنیم و در کار آنها هم مداخله نمی‌کنیم.

محمدعلی طالبی در مراسم سرمایه‌گذاری استارت‌آپ‌ها در استان افزود: اگر مداخله‌ای هم صورت گرفته در جهت تسهیل و رفع موانع این نوع شرکت‌هاست، نمی‌توان ناظر بی‌طرف بود.

به گزارش پایگاه خبری شصت دقیقه از مدیراینفو، وی اضافه کرد:امروز با دنیایی که ما در برابر خود داریم، باید تلاش کنیم که از ظرفیت‌های موجود در حوزه فناوری برای تسهیل امور مردم استفاده کنیم. همه کشور از خدمات این شرکت بهره مند شده‌اند، جای سوال است که چرا دانشگاه علوم پزشکی یزد در این زمینه ورود نمی‌کند؟ .

طالبی با اشاره به حمایت از استارت آپ ها گفت: اعتقاد داریم در یزد استعدادها و زیرساختهای خوبی وجود دارد و انعکاس این برنامه‌ها می‌تواند باعث تشویق شرکت‌های فناور و استارت اپ ها شود.

استاندار یزد اضافه کرد: حضور نیروهای خوش فکر، با استعداد و استفاده ها از فناوری با توجه به زیر ساخت های که وجود دارد علاوه بر رفع مشکلات می تواند یک کار اثر گذار باشد. شرکت‌های فناوری که تهران مستقر هستند اگر در استان استقرار یابند مشوق های خاصی برای آنها در نظر می گیریم و حداکثر حمایت را از آن‌ها خواهیم داشت.

وی همچنین با اشاره به شکست‌ها و موفقیت‌هایی که استارتاپ حوزه سلامت در طول مدت فعالیت خود با آن مواجه بوده است، افزود: امیدواریم همه استارت آپ ها با این روحیه و با پذیرش شکست و تلاش دوباره برای رشد و پیشرفت، به فعالیت خود ادامه دهند.
استاندار تصریح کرد: باید با جدیت پیگیری رفع مشکلات بود و از شکست ها یک پیروزی بزرگ ساخت.

همچنین نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی در این نشست گفت: در سند آمایش استان موضوع سلامت، بهداشت و گردشگری سلامت به عنوان یکی از اولویت‌های مهم استان در نظر گرفته شده است .

سید ابوالفضل موسوی بیوکی افزود: یزد قطب درمانی جنوب شرقی کشور است و از پزشکان حاذق و توانمندی بهره مند است بنابراین باید استارت آپ ها به حوزه گردشگری سلامت ورود کنند.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار یزد نیز در این نشست گفت ما در استان تلاش کردیم از استارت اپ ها و شرکت‌های فناور حمایت کنیم و مداخله نکنیم.

اکرم فداکر افزود: امیدواریم شکل گیری اکوسیستم استارت آپی منجر به ایجاد فرهنگ آن نیز شود.

همچنین رییس صندوق پژوهش و فناوری هم در این نشست گفت: تاکنون ۷ میلیارد تومان سرمایه به شرکت‌ها استارت آپ ها در استان تزریق شده است. برای پرداخت ۴ میلیارد تومان دیگر نیز قرارداد منعقد شده و در آینده نزدیک نیز ۲۵ میلیارد تومان دیگر عقد قرارداد منعقد می شود.