حسن عزیزی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه در کار گروه اشتغال و سرمایه‌گذاری استان که در استانداری برگزار شد از ایجاد 53 هزار و 128 فرصت شغلی طی 9 ماه سپری شده از سال جاری در استان خبر داد و گفت: این تعداد شغل به صورت خالص و ناخالص در 2 بخش اقتصادی و عمرانی توسط دستگاه‌های مختلف ایجاد و در سامانه به ثبت رسیده است.

به گزارش پایگاه خبری شصت دقیقه از خبرگزاری آریا، وی با بیان اینکه استان کرمانشاه در سال جاری کاهش سه درصدی نرخ بیکاری را دنبال می کند، افزود: برای تحقق این مهم ایجاد 60 هزار فرصت شغلی برنامه ریزی شده که خوشبختانه بخش اعظم آن عملیاتی شده است.

عزیزی تصریح کرد: تنها در 2 هفته اخیر بیش از 53 میلیارد و 700 میلیون تومان در بخش های مختلف تسهیلات اشتغالزایی پرداخت شده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کرمانشاه یاداوری کرد: استان ما در حوزه تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری وضعیت خوبی دارد به گونه ای که تاکنون سه هزار و 187 میلیارد و 305 میلیون ریال پرداخت شده است.

وی گفت: این میزان تسهیلات به سه هزار و 304 طرح پرداخت شده که نتیجه آن ایجاد پنج هزار و 864 فرصت شغلی بوده است.

عزیزی در پایان گفت: بانک ها همچنین با سه هزار و 404 طرح دیگر برای پرداخت سه هزار و 729 میلیارد و 568 میلیون ریال انعقاد قرارداد کرده اند.