یک خیّر در اقدامی خداپسندانه باغ سیبی را به مساحت هشت هزار متر مربع در شهر اسفرورین برای اشتغال مددجویان این منطقه به کمیته امداد امام (ره) اهداء کرد.

کریم کشاورز سیاهپوش رئیس کمیته امداد اسفرورین در نشست تحویل رسمی‌این باغ اظهار کرد: هر اقدامی که برای انفاق در راه خدا انجام می‌دهیم درواقع یک گام به خدا نزدیک می‌شویم و آخرت خود را می‌سازیم. اهدای باغ از سوی این نیکوکار باقیات و صالحاتی است که ماندگار می‌شود چراکه با فراهم سازی بستر اشتغال نیازمندان به زندگی شایسته و عزتمندانه این عزیزان منجر می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری شصت دقیقه از فارس، وی اضافه کرد: اشتغال نیازمندان یک گام اساسی در محرومیت‍‌زدایی است چراکه با ایجاد درآمد برای مددجو، نیاز او به کمک دیگران قطع می‌شود در نتیجه محرومیت‌زدایی به صورت واقعی و عینی محقق می‌شود.

رئیس کمیته امداد اسفرورین افزود: کمیته امداد امام (ره) با هدف بهبود زندگی مددجویان بسته تشویقی را برای کارفرمایان تدارک دیده است تا شرایط برای اشتغال مددجویان فراهم و آسان شود.

وی توضیح داد: براساس این بسته تشویقی، کارفرمایانی که مددجویان تحت حمایت این نهاد را بکارگیری می‌کنند تا دو سال از پرداخت حق بیمه معاف هستند همچنین کارفرمایان برای اشتغال هر مددجو تسهیلات بانکی جداگانه ای را دریافت می‌کنند.

کشاورز سیاهپوش یادآورشد: عموم کارفرمایان جهت استفاده از این طرح، می‌توانند نیروی کار خود را از این نهاد خواسته تا مددجویان را پس از طی دورۀ آموزشی مرتبط به آن‌ها معرفی کنیم.