استاندار گیلان گفت: باید از توانمندی سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع برای ایجاد اشتغال در گیلان استفاده کرد.

ارسلان زارع در دیدار معاون وزیر و رییس سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با اشاره به رویکرد دولت برای توسعه پایدار با نگاه حفظ محیط زیست ، گفت : با توجه به سهم 885 میلیارد تومانی گیلان در استفاده از تسهیلات کم بهره به ویژه در بخش گردشگری فرصت های مناسبی پیش روی اشتغال گیلان است که باید از آن بهره برد.

به گزارش پایگاه خبری شصت دقیقه از خبرگزاری صداوسیما، وی به ظرفیت های مختلف گیلان در بخش های ، اقتصادی و مواهب طبیعی اشاره  کرد و افزود: وجود این ظرفیت ها به ویژه در بخش گردشگری برای افزایش اشتغال و درآمد سرانه مردم از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

استاندار گیلان به فرصت های گوناگون برای رشد و توسعه بخش گردشگری دریایی استان نیز اشاره کرد و گفت : پهنه های آب بندان گیلان هم در کنار نقشی که در بخش کشاورزی و توسعه ایفا می کند ، به عنوان مولفه مهم توسعه صنعت گردشگری می تواند مورد توجه باشد.
 
رییس سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح نیز در این دیدار با برشمردن توانمندی های مختلف این صنایع در ساخت شناورهای مختلف و خدمات بهینه پس از فروش ، گفت : پیشینه علمی و تخصصی مناسب و زیرساخت های آماده سازمان صنایع دریایی فرصتی مناسب برای ورود به عرصه صنعت گردشگری دریایی و فعالیت موثر در این حوزه است.
 
امیر دریادار رستگاری ، با اشاره به فعالیت صنایع دریایی شهید تمجیدی در بندرانزلی گفت : بیش از 200 نفر در این مرکز شاغل هستند که حدود 93 درصد آن را متخصصان و کارکنان بومی گیلان تشکیل می دهند.
معاون وزیر دفاع همچنین به ناوچه دماوند در این مرکز هم اشاره کرد و افزود : ساخت بدنه این ناوچه به اتمام رسیده و تجهیزات مختلف آن در حال نصب است.