ظاهر پورمجاهددر جلسه اعضای کارگروه اقتصادی، اشتغال و سرمایه‌گذاری همدان افزود: از ابتدای سال جاری برای ۱۸ هزار و ۱۵۹ نفر اشتغالزایی شده است که اگر این روند ادامه داشته باشد آمار اشتغالزایی سال ۹۸ از آمار هدف نیز بیشتر می‌شود.

وی اظهار داشت: امسال برای ۱۴ هزار ۱۲۰ نفر در بخش غیر مسکن و چهر هزار و ۳۹ نفر در بخش مسکن استان اشتغال ایجاد شده است.

 به گزارش پایگاه خبری شصت دقیقه از جماران، پورمجاهد ادامه داد: تسهیلات تعاونی طرح‌های اشتغالزایی روستایی تا سقف ۳۰۰ میلیون تومان و طرح‌های اشتغال حوزه بانوان در روستاها تا سقف ۵۰۰ میلیون تومان بدون وثیقه واگذار می‌شود. اگر طرحی بیش از زمان معین در بانک بماند، کامل نیست و باید هرچه سریعتر تعیین تکلیف شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار همدان گفت: همه مسوولان موظفند در پایان سال و ابتدای سال آینده اولویت سرمایه گذاری در استان را جمع بندی کنند. متوسط اشتغال روستایی در کشور ۸۲ درصد است و این میزان در همدان ۹۱ درصد است که امیدواریم ۹ درصد باقی مانده نیز تا پایان سال محقق شود.

پورمجاهد بیان کرد: مدیران استان در حوزه اشتغال و تولید با هیچ‌کس تعارف نکنند تا طرح‌های خوب این حوزه اجرایی شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار همدان گفت: در حوزه آموزش باید افق بلند اشتغالزایی در توسعه اقتصادی داشته باشیم و آموزش ها هدفمند باشد تا افراد پس از دانش آموختگی از علم خود بهره ببرند.