مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) چالدران گفت: طی ۹ ماه امسال ۱۵۵ مددجوی این نهاد در این شهرستان با دریافت تسهیلات، مشغول به‌کار شده‌اند که نزدیک به ۲ برابر سال گذشته است.

 التفات رضایی افزود: در حالی که طی ۹ ماه سال گذشته ۸۰ نفر از مددجویان کمیته امداد امام خمینی (ره) با تسهیلات این نهاد مشغول به‌کار شده بودند، این رقم امسال ۹۰ درصد بیشتر شده‌است. برای اشتغال این تعداد مددجو، ۵۵ میلیارد ریال تسهیلات در قالب اشتغال پایدار روستایی و عشایری پرداخت شده‌است.

به گزارش پایگاه خبری شصت دقیقه از ایرنا، وی از تحویل ۳۴ واحد مسکن مددجویی طی سال جاری به مددجویان کمیته امداد آذربایجان‌غربی خبر داد و بیان کرد: برای احداث این واحدها، بیش از ۱۲ میلیارد و ۶۵۰ میلیون ریال هزینه شده‌است.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) چالدران ادامه داد: این تعداد ۴۰ درصد و ۱۶ واحد بیشتر از مدت مشابه سال گذشته است.

رضایی با اشاره به جمع آوری ۸۶۰ میلیون ریال صدقه طی سال جاری در چالدران گفت: امسال همچنین بیش از چهار میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال زکات در این شهرستان جمع آوری شده و در اختیار محرومان قرار گرفت.

به گزارش ایرنا، هم اکنون ۲ هزار و ۸۶۷ خانوار با جمعیتی معادل هفت هزار و ۳۹۳ نفر در چالدران تحت حمایت کمیته امداد بوده و از خدمات این نهاد بهره‌مند هستند.

این شهرستان بیش از ۵۰ هزار نفر جمعیت دارد.