بابک دین‌پرست امشب در بازدید از یک واحد تولیدی در قائم‌شهر با بیان اینکه از چند واحد تولیدی در استان که نیاز به اجرای بعضی مصوبات و تصمیمات داشت بازدید کردیم، اظهار کرد: یک کارخانه تولید فرش در این شهرستان  با این خط تولید فعلی، روزانه ۱۰ هزار متر مربع فرش و ۲۵ تن نخ تولید می‌کنند.

به گزارش پایگاه خبری شصت دقیقه از زیرنویس نیوز، وی ادامه داد: در سالن مورد بازدید طرح توسعه تا پنجم اسفند ماه سال‌جاری افتتاح و نیروی کار از ۳۰۰ نفر به ۷۰۰ نفر و تولید نخ از ۲۵ تن در روز به سقف ۴۰ تن خواهد رسید و در این شرایط تحریم که خیلی‌ها می خواستند مشکلات جدی ایجاد کنند با تلاش و همکاری همه شاهد اقدامات خوبی هستیم.

معاون اقتصادی وزیر کشور تصریح کرد: یکی از مشکلات این کارخانه داشتن وام معوق است که با رئیس شعبه مربوطه صحبت کردیم و قرار شد طی چند روز آینده مصوبه قبلی پرداخت شود.

دین‌پرست با بیان اینکه با تدبیر مقام معظم رهبری و با ایجاد شورای عالی هماهنگی اقتصادی با حضور سران سه قوه هماهنگی بی‌نظیری برای تولید و حفظ اشتغال در دستور کار است، اظهار کرد: مهم‌ترین وظیفه دولت ابلاغ و تشکیل ستاد رفع موانع تولید است.

وی ادامه داد: کشور ما با ۱۵ استان همسایه است و یکی از کارخانه‌هایی که صادرات خوب با وجود تحریم دارد همین کارخانه است

معاون وزیر اقتصادی وزیر کشور در پایان گفت: به یک اعتبار خوب برای راه‌اندازی فاز سوم در این کارخانه که راه‌اندازی پارچه است نیازمندیم و قول اعطای تسهیلات از بانک موردنظر گرفته شده است.