رامین صادقی رییس صنعت ، معدن و تجارت استان اردبیل افزود: برای تحقق این تعداد زمینه اشتغال اجرای ۹۶ طرح پیشخوان در استان مد نظر می‌باشد که پیش بینی شده تا سال ۱۴۰۰تحقق یابد.هم اکنون از این تعداد، عملیات اجرایی ۲۶ طرح شروع شده که ۹ طرح آن صنایغ غذایی و دارویی در اردبیل،پارس آباد و نیر، هشت طرح صنایع معدنی و مس در نمین ،مشگین شهر و خلخال،،۶طرح صنایع شیمیایی سلولزی در خلخال ،اردبیل ،نمین،نیر و کوثر،۲طرح فلزی در اردبیل و کوثر  و یک طرح صنایع نساجی در اردبیل می‌باشد.

 به گزارش پایگاه خبری شصت دقیقه از ایرنا، صادقی  با اشاره به سفر رییس جمهوری به استان اردبیل افزود: ۱۵ طرح صنعتی در این سفر استان‌ افتتاح شد که زمینه اشتغال ۲هزار و ۱۳ نفر را فراهم می‌کند.

وی بیان کرد: برای اجرای این طرح‌ها ۲۷ هزار میلیارد ریال سرمایه‌گذاری شده است.

صادقی افزود: از جمله این طرح‌ها می‌توان به بهره برداری از کارخانه کامیون‌سازی، لاستیک‌سازی، تولید انواع باتری خودرو، نساجی، صنایع غذایی، طرح‌های مرتبط با حوزه آب و «ام دی اف» اشاره کرد که این واحدها وارد مرحله تولید شدند.

وی بیان کرد : از جمله مهمترین برنامه‌های عملیاتی سازمان صمت در ماه‌های آتی برنامه ریزی برای شروع عملیات اجرایی طرح‌های صنعتی با سرمایه گذاری ۱۵ هزار میلیارد تومانی در سطح استان بوده که زمینه را برای اشتغال ۱۴ هزار نفر از اهالی استان فراهم کند.

رییس صنعت ، معدن و تجارت استان اردبیل گفت: ۳۴ درصد واحدهای صنعتی این استان راکد هستند و توجه همه‌جانبه به این امر و همکاری دانشگاهیان برای حل این مشکل ضرورت دارد.

وی گفت: از بین واحدهای تولیدی و صنعتی غیرفعال استان  ۱۵۸ واحد تولیدی و صنعتی قابل احیا شناسایی شده است.

صادقی  بیان کرد: طبق برنامه‌ریزی با راه‌اندازی این ۱۵۸ واحد تولیدی و صنعتی هزار و ۶۸۰ نفر در این استان اشتغال خواهند داشت.

وی اظهار داشت: اختلاف شرکا،بدهی به بانک‌ها و تملک برخی واحدها از سوی بانک ها، مشکلات سرمایه در گردش و برخی مسائل حقوقی از جمله دلایل راکد ماندن طرح‌ها و واحدهای تولیدی استان است.