مدیرکل کمیته امداد امام خمینی استان زنجان گفت: امسال برای بیش از ۲ هزار خانوار با مبلغ قریب به ۴۶ میلیارد تومان اشتغالزایی صورت گرفته است.

هدایت صفری  اظهار کرد: رویکرد کمیته امداد انسان‌پروری به ‌جای فقیر پروری است و در این راستا این نهاد حمایتی ماتریسی از خدمات را طراحی کرده و متناسب با نیازها، این خدمات را به جامعه هدف ارائه می‌دهد.

به گزارش پایگاه خبری شصت دقیقه از فارس، مدیرکل کمیته امداد امام خمینی استان زنجان به ایجاد اشتغال در خانواده‌های تحت حمایت و افراد نیازمند اشاره کرد و افزود: در ۹ ماه گذشته از سال جاری برای بیش از ۲ هزار خانوار با مبلغ قریب به ۴۶ میلیارد تومان اشتغالزایی صورت گرفته است.

وی همچنین به مشارکت بالای مردمی در کمک به مددجویان اشاره کرد و گفت: مشارکت مردم زنجان در برنامه‌های کمیته امداد در ۹ ماه گذشته از سال‌جاری امسال ۷۶ درصد نسبت به سال گذشته رشد داشته است.

صفری با بیان اینکه اگر در عرصه فقرزدایی مساعدت و همراهی نشود، منجر به بروز آسیب‌های اجتماعی خواهد شد، تصریح کرد: رفع محرومیت‌ها فقط وظیفه دستگاه‌های حمایتی نیست، بلکه فقرزدایی یک وظیفه همگانی بوده و تلاش برای رفع آن، یک عدالت اجتماعی محسوب می‌شود.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی استان زنجان با اشاره به طرح هر کارمند حامی معنوی یک یتیم و فرزند محسنین گفت: پویش مردمی جذب ۱۷ هزار حامی برای حمایت یک هزار و ۳۳۱ یتیم و فرزندان محسنین در استان راه‌اندازی شده است که هم استانی‌ها با مشارکت در این طرح با مبلغ ۱۰ هزارتومانی در هرماه می‌توانند از ایتام و محسنین حمایت کنند.

وی ادامه داد: هم‌ اکنون میزان سرانه ایتام در استان زنجان ماهیانه ۵۳۰ هزار تومان و سرانه طرح محسنین نیز ۲۴۰ هزار تومان است.

صفری با بیان اینکه چراغ حمایت از افراد نیازمند همیشه باید روشن بماند، افزود: باید فرهنگ نیکوکاری و احسان را در جامعه بیشتر ترویج دهیم.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی استان زنجان تصریح کرد: طبق مکاتبه‌ای که از طریق ریاست امداد با معاون اول رئیس ‌جمهور صورت گرفته مقرر شده به ‌صورت داوطلبانه هر کارمندی به‌ صورت اختیاری حامی یک فرزند یتیم شود و کسانی که علاقه‌مند به مشارکت در این طرح هستند، می‌توانند با مبلغ ماهیانه ۱۰ هزار تومان مشارکت کنند.