معاون استاندار و فرماندار مراغه از اجرای یک هزار طرح اشتغالزا از سوی بنیاد برکت در این شهرستان خبرداد.

حمید شکری در نشست بررسی طرح های بنیاد برکت در مراغه افزود: مطالعات اجرای این طرح ها در ۸۰ روستای شهرستان انجام شده و به ثبت رسیده است. تاکنون  ۶۰۰ پرونده از این طرح ها با ۲۰ میلیارد تومان اعتبار برای ارائه تسهیلات از سوی بنیاد برکت تایید شده است.  

به گزارش پایگاه خبری شصت دقیقه از ایرنا، شکری اضافه کرد: از این مجموع، ۳۰۴ پرونده با ۱۲ میلیارد تومان اعتبار برای دریافت تسهیلات به بانک های عامل معرفی شده که تاکنون ۵۰ پرونده با ۲ میلیارد تومان اعتبار منجر به دریافت تسهیلات و اجرای طرح شده است. با اجرای این طرح ها، زمینه برای ایجاد اشتغال ۱۰۰ نفر در این شهرستان به صورت مستقیم فراهم شده است.هم اکنون حدود ۲۳۰ پرونده اشتغالزا نیز در حال تایید و معرفی شدن به بانک های عامل شهرستانی هستند. : با بهره گیری از چهار تسهیل‌گر پیش بینی می شود تا پایان سال حدود ۵۰۰ طرح اشتغالزای بنیاد برکت در این شهرستان به مرحله اجرایی برسد.

وی اضافه کرد: همچنین ۲ طرح بنگاه محور با مشارکت بنیاد برکت در حال ارزیابی برای سرمیاه گذاری در این شهرستان است.

وی با اشاره به راه اندازی صندوق های خیریه توسط بنیاد برکت در این شهرستان گفت: هم اکنون ۱۴ صندوق خیریه با بهره گیری از منابع مردمی، بانکی، خیران و این بنیاد در ۱۴ روستای این شهرستان ایجاد شده است.

شکری افزود: افزایش خطوط اعتباری نیز از ضرورت هایی است که باید مورد توجه بنیاد برکت و بانک های شهرستانی قرار گیرد.

شهرستان مراغه با حدود ۲۶۸ هزار نفر جمعیت در ۱۲۷ کیلومتری تبریز، مرکز آذربایجان شرقی قرار دارد.