استاندار چهارمحال و بختیاری با اشاره به روند مطلوب جذب تسهیلات اشتغال‌زایی در استان گفت: امسال برای اشتغال‌زایی روستایی این استان ۴ هزار و ۶۶۰ میلیارد ریال تسهیلات اختصاص پیدا کرد.

به گزارش پایگاه خبری شصت دقیقه از ایرنا، اقبال عباسی شامگاه شنبه در کارگروه اقتصادی، اشتغال و سرمایه‌گذاری چهارمحال و بختیاری تاکید کرد: از این مبلغ تا پایان اذر سال‌جاری ۴ هزار و ۳۹۰ میلیارد ریال به استان ابلاغ شد.

وی افزود: از مجموع  ۴ هزار و ۳۹۰ میلیارد ریال تسهیلات اشتغال‌زایی ابلاغی به چهارمحال و بختیاری تاکنون ۷۹۰ میلیارد ریال عقدقرارداد شده است.

عباسی تصریح کرد: طرح‌های سرمایه‌گذاری بدون مانع و بدون مشکل چهارمحال و بختیاری در حوزه‌های مهم کشاورزی، صنعت، معدن و تجارت، گردشگری و خدمات شناسایی و در قالب لوح فشرده به سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی متقاضی سرمایه‌گذاری در استان ارایه شود.

وی یادآور شد: هیچ‌کدام از این طرح‌ها نباید حداقل تا ۶ ماه آینده مشکل و مانعی در روند سرمایه‌گذاری داشته باشند.

رییس کارگروه اقتصادی، اشتغال و سرمایه‌گذاری چهارمحال و بختیاری اظهار داشت: تمامی این طرح‌های پیشنهادی باید دارای مطالعه، توجیه اقتصادی، حجم سرمایه‌گذاری ارزی و ریالی، تعداد اشتغال مشخص و بدون مشکل باشد.

وی گفت: تمامی بسته‌های سرمایه‌گذاری موجود در چهارمحال و بختیاری تا نشست‌های بعدی کارگروه اقتصادی، اشتغال و سرمایه‌گذاری استان بروزرسانی شود.

عباسی تاکید کرد: اطلاع‌رسانی برای معرفی طرح‌ها و بسته‌های سرمایه‌گذاری چهارمحال و بختیاری از طریق رسانه‌های گروهی و فضای مجازی صورت گیرد.

به گزارش ایرنا، ۸۷ عنوان بسته پیشنهادی برای سرمایه‌گذاری در بخش‌های مختلف چهارمحال و بختیاری ارایه شده است که نیاز به بررسی کارشناسی و صدور مجوزهای قانونی دارد.