معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری کرمانشاه، خواستار پرداخت هوشمندانه تسهیلات اشتغالزایی شد و گفت: این تسهیلات که ارزان قیمت نیز هست باید به دست افراد واجد شرایط برسد.

به گزارش پایگاه خبری شصت دقیقه از ایرنا، هدایت حاتمی عصر شنبه در کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان که در سرسرای جلسات استانداری برگزار شد، اظهارداشت: تسهیلات پرداختی اشتغالزایی در سال های اخیر همواره با فراز و نشیب هایی همراه بوده است.

وی افزود: از ابتدای سال جاری که سند توسعه اشتغال استان تهیه شد همه تلاش خود را به کار گرفتیم تا پرداختی ها هم هوشمندانه باشد و هم به افراد واجد شرایط اعطا شود تا بتوانیم به برنامه خود مبنی بر کاهش سه درصدی نرخ بیکاری دست پیدا کنیم.

حاتمی یادآوری کرد: پرداخت تسهیلات به افرادی که دنبال ایجاد شغل هستند می تواند قدم مهمی در راستای کاهش نرخ بیکاری و ایجاد اشتغال پایدار باشد، چیزی که در استان به شدت دنبال آن هستیم.

معاون اقتصادی استانداری کرمانشاه ادامه داد: اگر کارآفرینان واقعی ثبت نام شوند بانک ها در پذیرش این افراد استقبال بهتری خواهند کرد چرا که آنها قدر این تسهیلات را بیشتر از دیگران دانسته و از آن استفاده مفید می کنند.

وی گفت: پرداخت این تسهیلات ارزان قیمت به افرادی که اهدافی غیراشتغالزایی دارند در واقع هدر رفت منابع و سرمایه است و چیزی جز تورم برای استان و کشورمان به همراه نخواهد داشت.
معاون استاندار عنوان کرد: برخی از خطاهای گذشته به دلیل اعطای تسهیلات کم بهره زمینه افزایش نقدینگی را فراهم آورد و از خروجی این طرح‌ها باید درس گرفت.
حاتمی ادامه داد: در این بازه زمانی پیامدسنجی طرح ها بسیار مهم است و تأکید داریم از طرح های حمایت شود که دارای قابلیت و پتانسیل لازم دانشی و تجربی برای موفقیت باشد.
وی با بیان ابتکه در مسیر اشتغالزایی برای افزایش توانمندی به بحث آموزش و مهارت آموزی تأکید داریم، گفت: فرآیند تخصیص تسهیلات اشتغالزایی باید به صورت هوشمندانه و مدبرانه انجام شود.
معاون استاندار تاکید کرد: ضمن ایجاد ساز وکارهای لازم برای تسهیل و تسریع در فرآیندهای ایجاد اشتغال به مزیت های هر شهرستان توجه شود.
حاتمی با بیان اینکه طرح های پیشنهادی براساس اولویت های تعیین شده مورد بررسی قرار گیرد.گفت: انتخاب طرح براساس مطالعات سند اشتغال و اولویت های برنامه ریزی شده می تواند زمینه موفقیت کسب و کار را فراهم کند.

وی همچنین در پایان از ایجاد تشیکل کانون خیران کارآفرین در استان استقبال و آمادگی استان را برای همکاری با کمیته امداد و کمک به تشکیل آن اعلام کرد.