معاون توسعه کارآفرینی اجتماع‌محور بنیاد برکت اعلام کرد: بنا بر تأکید رییس ستاد اجرایی فرمان امام در خصوص تلاش جدی برای اشتغال‌زایی، مردمی کردن اقتصاد و رونق تولید در کشور، تا پایان سال جاری یک‌هزار طرح اشتغال‌زایی برکت در استان یزد به بهره‌برداری خواهد رسید که زمینه اشتغال دو هزار و ۴۰۰ نفر را فراهم می‌کند.

به گزارش پایگاه خبری شصت دقیقه از ایسنا، رضا راضی‌زاده در این رابطه افزود: پنج شهرستان خاتم، بهاباد، مهریز، بافق و ابرکوه و ۳۰۰ روستای توابع این شهر‌ها به عنوان نقاط هدف اشتغال‌زایی بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام مشخص شده‌اند و فرآیند کار در این مناطق توسط تسهیل‌گران بنیاد آغاز شده است.
 
وی اعتبار پیش‌بینی شده برای ایجاد این تعداد طرح اشتغال‌زایی را بالغ بر ۹۰۰ میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: هفت مجری و تسهیل‌گر بنیاد برکت در این زمینه مشغول به فعالیت هستند.
 
معاون توسعه کارآفرینی اجتماع‌محور بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام ادامه داد: دو هزار و ۴۰۰ شغل مورد نظر تا پایان سال جاری با توجه به ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های هر منطقه در رسته‌های شغلی پرورش مرغ بومی و بوقلمون، صنایع دستی، پرورش دام سبک، کیک و شیرینی‌پزی ایجاد خواهد شد.
 
راضی‌زاده در خصوص فرآیند و مراحل اشتغال زایی در قالب مدل اجتماع‌محور «سحاب» (سرمایه‌گذاری حمایتی اشتغال برکت) نیز توضیح داد: در ابتدا و در بدو ورود بنیاد برکت به یک استان، جلسه‌ای با حضور استاندار و فرمانداران آن استان برگزار می‌شود و سپس کمیته‌ی اشتغال در شهرستان‌های هدف با حضور فرماندار و تمام دستگاه‌های اجرایی برگزار و طرح‌ها و مدل‌های اشتغال‌زایی بنیاد برکت در آن تشریح می‌شود.
 
وی اظهار کرد: در ادامه و با حضور دهیاران، روستا‌های هدف طرح‌های اشتغال‌زایی بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام مشخص و کارگروه توسعه‌ی اشتغال در هر روستا تشکیل می‌شود، با تشکیل این کارگروه، مجری و تسهیل‌گران بنیاد برکت در روستا‌ها مستقر شده و فرآیند اهلیت‌سنجی از متقاضیان اشتغال آغاز می‌شود.
 
معاون توسعه کارآفرینی اجتماع‌محور بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام تصریح کرد: پس از پایان فرآیند اهلیت‌سنجی فنی، متقاضیانی که دارای شرایط لازم هستند به بانک عامل معرفی می‌شوند، بانک نیز بعد از اهلیت‌سنجی اعتباری، تسهیلات مورد نیاز را به آن‌ها پرداخت کرده و به این ترتیب، فرآیند ایجاد و استقرار مشاغل با حضور تسهیل‌گران و مجریان بنیاد برکت آغاز می‌شود.
 
بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام با هدف ایجاد فرصت‌های کسب‌وکار، محرومیت‌زدایی، توانمندسازی اقتصادی و اجتماعی، ارتقای سطح زندگی و توزیع عادلانه‌ی امکانات و فرصت‌ها، نهضت ایجاد اشتغال را از سوی این ستاد در مناطق محروم و کم‌تر برخوردار کشور راه‌اندازی کرده و در حال حاضر با حضور و فعالیت در ۱۷۵ شهرستان و ۸ هزار روستا، ایجاد یک‌صد هزار فرصت شغلی را تا پایان سال ۹۸ در دستور کار دارد.