اسماعیل غنیان صبح دوشنبه در جلسه کارگروه اشتغال و بازآفرینی استان سمنان به میزبانی سالن مدیریت بحران استانداری بابیان اینکه طبق گزارش سامانه رصد طی هشت‌ماهه سال جاری پنج هزار و ۹۶۵ شغل در استان ایجادشده است، ابراز داشت: این میزان معادل ۵۶ درصد تعهد تحقق اشتغال دستگاه‌های اجرایی در سامانه ثبت رصد است.

به گزارش پایگاه خبری شصت دقیقه از زیر نویس نیوز، وی بابیان اینکه در مشاغل خانگی تاکنون ۳۷۸ طرح با مبلغ ۴۹ میلیون ریال به بانک‌ها ارسال‌شده است، افزود: این طرح‌ها زمینه اشتغال ۴۳۴ نفر را فراهم کرده است.

تصویب ۵۶ میلیارد ریال تسهیلات به مشاغل خانگی

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان بابیان اینکه تاکنون یک هزار و ۷۲۳ طرح با اشتغال سه هزار و ۶۴۸ نفر به بانک‌ها ارسال‌شده است، ابراز داشت: در بخش اشتغال روستایی و عشایری نیز تاکنون یک هزار و ۴۰ طرح با مبلغ در بانک‌ها مصوب شده که زمینه اشتغال دو هزار و ۵۲۹ نفر را فراهم کرده است.

غنیان بابیان اینکه سهم استان سمنان از محل تسهیلات روستایی دو هزار و ۵۰ میلیارد ریال عنوان شد که تاکنون یک هزار و ۹۲۰ میلیارد ریال پرداخت‌شده است، در ادامه تصریح کرد: ۲۱۰ میلیارد ریال تسهیلات حمایتی در استان سمنان پرداخت‌شده است.

وی بابیان اینکه مشاغل خانگی می‌توانند در ارتقای اشتغال و وضعیت اقتصادی روستاها مؤثر باشند، افزود: در سال جاری ۵۶ میلیارد ریال تسهیلات در قالب قرض‌الحسنه مشاغل خانگی برای پرداخت به کارآفرینان استان سمنان مصوب شده است.

۱۳۹۰ نفر مشغول کار شدند

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان بابیان اینکه از ابتدای فروردین تا آذر ۹۸، هفت هزار و ۳۹۰ جویای کار در استان نام‌نویسی کردند که از این تعداد یک هزار و ۳۹۰ نفر به کار مشغول شدند، ابراز داشت: از تعداد نام‌نویسی و جویای کار، ۶۰ درصد دیپلم و زیر دیپلم و ۴۰ درصد دارای مدرک فوق‌دیپلم و بالاتر بودند.

غنیان بابیان اینکه از تعداد به کار مشغول شده‌ها در استان سمنان، ۶۰ درصد دارای مدرک دیپلم و زیر دیپلم و ۴۰ درصد دارای مدرک فوق‌دیپلم و بالاتر هستند، در ادامه تصریح کرد: از مجموع به کار مشغول شده در استان سمنان ۵۴ درصد بدون مهارت هستند.

وی بابیان اینکه طی سال جاری می‌بایست ۱۰ هزار و ۶۰ فرصت شغلی در استان سمنان ایجاد شود، افزود: تاکنون پنج هزار و ۵۶ فرصت شغلی ایجادشده است.