محمد کاظمی نسب در حاشیه بازدید از یکی واحدهای تولید کاشی و سرامیک ابرکوه به خبرنگار ایرنا افزود: ظرفیت‌های فراوانی در بخش دامپروری، کشاورزی نوین و صنایع وابسته و همچنین توسعه صنعت کم آبخواه وجود دارد، مسوولان برای رشد و توسعه منطقه تلاش مضاعفی داشته باشند.

به گزارش پایگاه خبری شصت دقیقه از جماران، فرماندار ابرکوه اظهارکرد: دست اندرکاران امر با تعامل با مدیران استان یزد و افرادی که تمایل به سرمایه گذاری در شهرستان دارند زمینه تولید و اشتغال را برای کارآفرینان فراهم کنند.

 وی در ادامه از صنایع آهن و فولاد شهرستان به عنوان یکی از برندهای موفق استان یاد کرد و گفت:  ظرفیت سالانه این واحد تولیدی ۴۵۰ هزار تن است که پارسال ۲۸۵ هزار تن انواع میلگرد با قطر هشت تا ۳۲ میلیمتر در سه نوبت کاری در این شرکت تولید شده است .

کاظمی نسب با قدردانی از تلاش مسوولان صنایع آهن و فولاد ابرکوه، تصریح کرد: محصول این شرکت روزانه با ۸۰ تا ۱۰۰ دستگاه تریلی به سایر نقاط کشور بارگیری و علاوه بر آن ۲ هزار تن محصول این واحد تولیدی به کشورهای حوزه خلیج فارس صادر شده است.

رییس کار گروه توسعه و اشتغال شهرستان ابرکوه خاطرنشان کرد: با توجه به پیشرفت ۷۰ درصد 

یک واحد تولید فرآورده های لبنی با ظرفیت روزانه ۲۰۰ تن  و بهره برداری از این طرح زمینه اشتغال ۲۰۰ نفر فراهم خواهد شد .

وی یادآورشد: هم اکنون روزانه ۴۰ تن شیر مازاد بر مصرف برکوه به دیگر نقاط کشور برای تبدیل فراورده های لبنی ارسال می شود که در صورت به‌روز شدن سه واحد تولید فراورده های لبنی ، می توان ارزش افزوده بیشتری را از این بخش حاصل کرد .  

کاظمی‌نسب افزود: در بخش تولید کاشی و سرامیک تلاش‌های خوبی انجام شد طوری که در سه واحد فعال کاشی و سرامیک حدود ۸۰۰ نفر مشغول کار هستند و سالانه حدود ۴۰ میلیون مترمربع کاشی و سرامیک تولید و تا سقف ۸۰ درصد آن به کشورهای حوزه خلیج فارس و اروپایی صادر می‌شود.

وی با اشاره به سرشماری سال ۱۳۹۵ آمار بیکاری شهرستان را ۱۴.۱ درصد ذکر کرد و افزود: با اشتغال ایجاد شده در سه سال اخیر این عدد کاهش یافته است .

مرکز شهرستان ۵۵ هزار نفری ابرکوه در ۱۴۰ کیلومتری جنوب غربی شهر یزد قرار دارد.